• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Progresívne Slovensko chce ozdraviť verejné financie, potrebný je aj prechod na zelenú ekonomiku (video)

Progresívne Slovensko chce ozdraviť verejné financie, potrebný je aj prechod na zelenú ekonomiku (video)

Potrebné je podľa Progresívneho Slovenska šetriť aj na byrokracii alebo na neefektívnych dotáciách.

4.7.2023 (SITA.sk) - Je potrebné naštartovať hospodársky rast a ozdraviť verejné financie. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka.

Zároveň je potrebné podľa neho využiť prechod na zelenú ekonomiku a uchopiť ho ako príležitosť. Myslí si, že je to príležitosť na inovácie a nové pracovné miesta. V neposlednom rade treba podporiť rozvoj kreatívneho priemyslu.

Reštrukturalizácia bánk

Ako pokračoval ekonomický expert Progresívneho Slovenska Štefan Kišš, pri pohľade späť sa za posledných 30 rokov v rámci verejných financií udiali aj dobré veci.

Vyzdvihol reštrukturalizáciu bánk, konsolidáciu a riadenie verejných financií, dlhovú brzdu alebo projekt hodnoty za peniaze. Avšak to už podľa neho nestačí a nedá sa len žiť z minulosti. „Našej ekonomike dochádza dych, dostáva sa do pasce stredného príjmu,“ povedal Kišš.

Podľa jeho slov je potrebné sa zamerať na pomoc v kríze životných nákladov pre vysokú infláciu, či už v boji s vysokými cenami energií, alebo potravín. Potrebné sú adresné opatrenia.

Naštartovanie slovenskej ekonomiky

Zároveň je potrebné podľa neho naštartovať slovenskú ekonomiku reformami. S tým súvisia aj financie, rozpočet musí byť zameraný na ekonomický rast. Malo by sa podľa Kišša investovať v tých oblastiach, kde sa to oplatí, teda v rámci zdravotníctva, školstva alebo zelenej transformácie.

Potrebujeme princípy hodnoty za peniaze vo všetkom, čo štát robí,“ skonštatoval Kišš. V posledných mesiacoch sme boli totiž podľa neho svedkami schvaľovania populistických návrhov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie