• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Progresívci nechcú Slovensko Roberta Fica. Máme poslednú šancu tohto roka poraziť Smer, hovorí Šimečka (video)

Progresívci nechcú Slovensko Roberta Fica. Máme poslednú šancu tohto roka poraziť Smer, hovorí Šimečka (video)

Strana predstavila svoj predvolebný spot k eurovoľbám.

18.4.2024 (SITA.sk) - Progresívne Slovensko (PS) vo štvrtok odštartovalo kampaň do európskych volieb, ktoré budú podľa strany životne dôležité pre budúcnosť Slovenska.

Ako uviedol líder strany Michal Šimečka na tlačovej besede, v týchto voľbách pôjde o to, či si zachováme proeurópske Slovensko, alebo sa z krajiny stane „Slovensko Roberta Fica“ a bude tak pokračovať cesta von z civilizovaného sveta na východ a do izolácie.

Máme poslednú šancu tohto roka poraziť Smer a získať výhru pre demokratický tábor. Fico ponúka Slovensko, ktoré on krok za krokom ťahá preč z Európskej únie, niekam k Putinovi,” zdôraznil Šimečka.

Hlavná téma eurovolieb

Líder eurokandidátky Ľudovít Ódor podčiarkol, že hlavnou témou volieb je, aby ich nevyhrali protieurópske a proruské sily, ktoré nás ťahajú von z únie.

Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že niekto nás chce dostať z Európskej únie,“ povedal a poukázal na prípad Veľkej Británie, v ktorej si tiež nevedeli mnohí predstaviť, že by boli mimo EÚ.


Hazardovali tam potom s referendom a všetci vieme, ako to dopadlo,“ dodal.

Proruská propaganda silnie

Proruské sily podľa neho na Slovensku stále silnejú a signálov je zo dňa na deň viac.


Hlásnou trúbou proruskej propragandy sa stali politici a Európa to vidí. Česká vláda sa hanbí vôbec stretnúť so slovenskou vládou, vplyvní nemeckí europoslanci hovoria o pánovi premiérovi ako o hanbe Európy,“ skonštatoval.

Budúcnosť mladej generácie

V kampani chce otvárať aj svoju srdcovú tému – budúce generácie, podporu a udržanie talentov, aby neodchádzali do zahraničia.


V EÚ musíme urobiť viac pre kvalitu života mladých. Vytvoriť viac celoeurópskych programov v oblasti vzdelávania, spoznávania iných krajín alebo atraktivity pre domáci aj zahraničný talent,” povedal.


Venovať sa chce tiež podpore vzdelávania, výskumu a inovácií.

Kto na kandidátke nie je?

PS v rámci kampane pripravuje aj terénne akcie, plánuje ich 62 po celom Slovensku. Lídra kandidátky Ľudovíta Ódora budú môcť ľudia stretnúť napríklad v tzv. Ľudovej krčme, teda v rôznych pohostinských zariadeniach výlučne mimo krajských miest.

Strana zároveň predstavila predvolebný spot strany k eurovoľbám. Šimečka poukázal na to, že na kandidátke Progresívneho Slovenska nie je ani jeden člen poslaneckého klubu PS z parlamentu.


Na rozdiel od iných politických strán sme nedali na kandidátku celé vedenie strany a voliči nemusia byť v neistote, či si naozaj prevezmú mandát. My nehráme tieto hry. Ak dostanú naši kandidáti mandát, budú ho naplno a zodpovedne vykonávať,“ povedal Šimečka.

Na čom záleží Ficovej vláde?

Vláda Roberta Fica podľa neho za šesť mesiacov ukázala, na čom jej skutočne záleží – na beztrestnosti pre svojich ľudí, pomste voči svojim nepriateľom a na funkciách.

Zároveň ukázala, že nevie vládnuť a posúvať Slovensko vpred. V zahraničnej politike strácame kľúčových spojencov, hrozí nám zastavenie Plánu obnovy, požičiavame si čoraz drahšie, nedokážeme znižovať deficit, neznížila ceny potravín a pohonných hmôt, pokračuje exodus zo Slovenska,“ vymenoval Šimečka.


Ako poslednú možnosť pre to, aby Ficova vláda „nemala všetko“, vidí eurovoľby, ktoré budú 8. júna.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie