• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Progresívci chcú vrátiť dôveru v bezpečie a spravodlivosť na Slovensku, predstavili aj priority v justícii (video)

Progresívci chcú vrátiť dôveru v bezpečie a spravodlivosť na Slovensku, predstavili aj priority v justícii (video)

Predseda PS a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka predstavil program hnutia pre oblasť polície a justície.

16.6.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) chce vrátiť dôveru v bezpečie a spravodlivosť na Slovensku. Uviedol to predseda PS a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka pri príležitosti predstavenia programu hnutie pre oblasť polície a justície.

Priority v oblasti justície

Ako Šimečka dodal, chcú dôstojnú budúcnosť pre všetkých. Tá je podľa neho možná iba v krajine, ktorá je bezpečná, spravodlivá, a kde platia zákony pre všetkých rovnako.

Prioritami PS v oblasti justície je zrušenie sovietskeho modelu prokuratúry, skrátenie súdnych konaní o polovicu, dôraz na dostupnosť právnej pomoci a predvídateľnosť súdnych rozhodnutí.

Dvanásť rokov vlády Smeru zanechalo na tvári našej krajiny jazvy, ktoré sa hoja pomaly. Políciu, ktorá má chrániť občanov, riadili oligarchovia, tak aby chránila ich záujmy. Súdy, ktoré majú dohliadať na spravodlivosť, sa v mnohých prípadoch stali nástrojom páchania krívd," uviedol Šimečka s tým, že je dnes viditeľná vojna v polícii, útoky na čestných vyšetrovateľov či zneužívanie paragrafu 363.

Chaos a konflikty posledných rokov stále znemožňujú, aby Slovensko konečne vykročilo vpred,” doplnil Šimečka s tým, že to všetko dramaticky podrýva dôveru ľudí, že žijú v bezpečnej a spravodlivej krajine.

Odborník na bezpečnosť aj bývalý policajný prezident

Ako PS ďalej informovalo, súčasťou ich tímu je aj odborník na bezpečnosť a bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak, expert na oblasť justície Branislav Vančo a tiež advokátka a podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková.

Hlavným cieľom polície má byť pomoc obyvateľom, predchádzanie a objasňovanie kriminality. Musí konať skutočne nezávisle a efektívne, preto chceme napríklad zmeniť spôsob výberu Prezidenta Policajného zboru tak, že do výberového konania zapojíme viacerých relevantných aktérov," vysvetlil Spišiak a dodal, že modernú a dôveryhodnú políciu chcú založiť aj na posilnení prevencie kriminality a boja proti hybridným hrozbám, na novom systéme hodnotenia výkonu policajnej činnosti či na skvalitnení vzdelávacieho procesu.

Vančo povedal, že spravodlivá budúcnosť znamená, že sa každý dokáže dovolať rýchlej a efektívnej spravodlivosti. „Vyšetrí sa každý trestný čin, bez ohľadu na to, o ako vplyvného podozrivého sa jedná. Prokuratúra je transparentná a nevládne jej všemocný generálny prokurátor. Súdy rozhodujú kvalifikovane, predvídateľne a rýchlo a tresty sú primerané spoločenskej nebezpečnosti, s cieľom nápravy a zabráneniu recidívy,” uzavrel Vančo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie