• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Profesionálni vojaci budú pomáhať s nelegálnou migráciou, sily a prostriedky Policajného zboru nestačia

Profesionálni vojaci budú pomáhať s nelegálnou migráciou, sily a prostriedky Policajného zboru nestačia

Vojaci by sa mali podieľať na zabezpečovaní strážených objektov a tiež poskytovať logistickú podporu pri preprave osôb.

6.9.2023 (SITA.sk) - V boji s nelegálnou migráciou budú pomáhať aj profesionálni vojaci. Vyplýva to z Návrhu na vyčlenenie profesionálnych vojakov na plnenie úloh Policajného zboru (PZ) v súvislosti s nelegálnou migráciou, ktorý na stredajšom rokovaní schválil s pripomienkami vládny kabinet.

500 profesionálnych vojakov

Vojaci by sa mali podieľať na zabezpečovaní strážených objektov na slovenskom území, a tiež by mali poskytovať logistickú podporu pri preprave osôb, a to v spoločných hliadkach s príslušníkmi Policajného zboru.

Predkladaným materiálom sa navrhuje zabezpečiť v prípade požiadavky Policajného zboru denne do 500 profesionálnych vojakov pri zabezpečovaní strážených objektov v spoločných hliadkach a logistickú podporu spojenú s dopravou osôb v súvislosti s nelegálnou migráciou v období do 31. decembra 2023,“ uvádza sa v materiáli, ktorý spoločne predložili minister obrany Martin Sklenár a predseda vlády Ľudovít Ódor poverený aj riadením ministerstva vnútra.

Vojaci by mali byť vyčlenení na základe požiadavky PZ a momentálnych personálnych a meteriálno-technických možností Ozbrojených síl SR.

Opatrenia s nárastom migrácie

Sily a prostriedky Policajného zboru nepostačujú na plnenie úloh pri zabezpečení strážených objektov, preto sa navrhuje vyčleniť profesionálnych vojakov na podporu Policajného zboru pri zabezpečovaní strážených objektov a logistickú podporu spojenú s dopravou osôb,“ konštatuje sa v materiáli.

Materiál tiež uvádza, že je potrebné zaviesť opatrenia v súvislosti s markantným nárastom nelegálnej sekundárnej migrácie na území Slovenska.

V ostatnom období je evidovaný výrazný nárast sekundárnej tranzitnej migrácie, pričom ide o počty, ktoré už od roku 2021 výrazne presahujú stav sekundárnej tranzitnej migrácie počas tzv. migračnej krízy v roku 2015,“ píše sa v materiáli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie