• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Prigožinova mediálna spoločnosť Patriot Media ukončuje v Rusku svoju činnosť 

Prigožinova mediálna spoločnosť Patriot Media ukončuje v Rusku svoju činnosť 

V Rusku sú zablokované médiá spájané s Prigožinom.

3.7.2023 (SITA.sk) - Mediálna spoločnosť Patriot Media, ktorú vlastní šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin, po nedávnej krátkej vzbure wagnerovcov ukončí svoju činnosť. Informuje o tom portál Politico.

Zablokované médiá

„Oznamujem naše rozhodnutie ukončiť činnosť a opustiť informačný priestor krajiny,“ vyjadril sa prostredníctvom sociálnych sietí riaditeľ spravodajského webu Ria Fan, patriaceho pod Patriot, Jevgenij Zubarev. Dôvod ukončenia činnosti podľa Politica neuviedol.

Rusko však v piatok zablokovalo prístup k piatim médiám patriacim pod spoločnosť Patriot - Ria Fan, Politics Today, Economy Today, Neva News a Peoples News online.

Ruská Federálna služba pre dohľad nad komunikáciami, informačnými technológiami a masmédiami (Roskomnadzor) sa k blokovaniu bezprostredne nevyjadrila.

Zasahovanie do zahraničnej politiky

Pod Patriot Media pritom patrila aj Agentúra pre výskum internetu, takzvaná trolia farma spájaná s pokusmi Moskvy zasahovať do amerických volieb.

Prigožin už roky čelí obvineniam zo zasahovania do zahraničnej politiky vrátane amerických volieb a z vedenia dezinformačných kampaní po celom svete, pripomína ďalej Politico.

Podľa Rádia Slobodná Európa oznámili ukončenie činnosti aj Prigožinom kontrolované noviny Nevskie Novosti v Petrohrade.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie