• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Prieskum poslal do parlamentu aj OĽaNO, Smer je nad dvadsiatimi percentami a Sme rodina pod piatimi

Prieskum poslal do parlamentu aj OĽaNO, Smer je nad dvadsiatimi percentami a Sme rodina pod piatimi

Prieskum agentúry Ipsos.

21.9.2023 (SITA.sk) - Deväť dní pred voľbami vedie v prieskume verejnej mienky strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 20,3 percenta hlasov. Nasleduje hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktorému namerali 17,2 percenta voličov a strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s 13,1 percenta priaznivcov.

OĽaNO má 8,2 percenta

Štvrtú priečku obsadilo hnutie Republika, ktoré by volilo 8,6 percenta Slovákov a kreslá v Národnej rade SR by obsadila aj koalícia OĽaNO a priatelia, ktorej namerali 8,2 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre denník Pravda. Zber dát prebiehal v období od 15. septembra do 19. septembra na vzorke 1 026 respondentov.

Demokrati mimo parlamentu

Parlament by nakoniec neunikol ani strane Sloboda a Solidarita – 6,1 percenta voličov, Slovenskej národnej strane – 5,6 percenta hlasov a Kresťanskodemokratickému hnutiu, po ktorom by v parlamentných voľbách siahlo 5,3 percenta ľudí.

Mimo parlamentu by tak ostalo hnutie Sme rodina so ziskom 4,2 percenta hlasov, strana Aliancia-Szövetség so ziskom rovných štyroch percent, ale aj Demokrati, ktorých by volilo 3,4 percenta priaznivcov.

Podľa spomínaných výsledkov by Smer-SD v parlamente obsadil 36 kresiel, hnutie PS 31 a Hlasu-SD by sa ušlo 23 mandátov. V parlamente by sedelo zhodne po 15 poslancov z hnutia Republika a koalície OĽaNO a priatelia. Liberálom by sa ušlo 11 kresiel, národniarom desať a kresťanským demokratom deväť mandátov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie