• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Pri prvom očkovaní proti Covid-19 sa na kamere ukázala popieračka vakcíny

Pri prvom očkovaní proti Covid-19 sa na kamere ukázala popieračka vakcíny

Pani v modrom ukázala, ako zlé je to na Slovensku s dezinformáciami aktéri tlačovky si ju asi ani nevšimli.

Kto sledoval v sobotu podvečer naživo tlačovú besedu o spustení očkovania proti COVID-19, mohol v zábere vidieť neobvyklé správanie ženy, ktorá prišla v sprievode dvoch mužov.

Živý prenos vysielalo na facebooku ministerstvo zdravotníctva, live šla tlačová beseda s prvým očkovaním Vladimíra Krčméryho aj na TA3, čiastočne na Markíze, RTVS a v ďalších médiách.

Naľavo od ministra, lekárov a epidemiológov stála neobvyklá trojica, z ktorej pútala pozornosť hlavne žena v modrej vetrovke. Zo začiatku mala rúško pod nosom a pritom tlačovku natáčala. V jednom momente, keď tlačovku vysielala naživo počas Televíznych novín aj Markíza, žena ukázala do kamery dislike a dala si pomaly rúško pod bradu dole, smiala sa a náramne ju to aj jej sprievod bavilo.


Žena, ktorá porušila hneď niekoľko epidemiologických opatrení v živom vysielaní (porušla lockdown, nemala rúško) vystupuje na facebooku pod menom Janette Knošková a patrí medzi aktívnych šíriteľov dezinformácií a hoaxov o kovide, očkovaní, ale aj mnohých iných oblúbených témach dezinfoscény. Na profil si dáva nálepky o odmietnutí testovania, očkovania a ľudí vyzýva, aby nenosili rúška. V Nitre zvoláva ľudí na protesty so Štefanom Harabinom.

Na tlačovke vyrábala dvojhodinový stream do dezinfoskupiny s názvom Slovensko vlasť moja, ktorej je adminkou. Skupina je proti očkovaniu, je za neuznanie volieb a promuje Harabina.


V hodinu a pol trvajúcom streame Knošková natáčala, ako ľahko sa dostala so sprievodom do budovy, kde sa ich nejaká žena z organizačného štábu síce spýtala, či sú novinári, napriek tomu, že jej povedali, že nie sú, že sú len zvedaví, na tlačovku ich pustila. Počas streamu odpovedala, že sa pokút nebojí. Osoba, ktorá nedodržiava epidemiologické opatrenia, nenosí rúško, sa dostala k lekárom, ministrovi, epidemiológom, na chudbu nemocnice, v ktorej zomierajú pacienti, a aj ku Krčmérymu, s ktorým sa rozprávala.

Ministerstvo zdravotníctva SR len pred pár dňami oznámilo, že pripravuje informačnú a mobilizačnú kampaň o novej vakcíne. Zároveň jasne dalo najavo, že v kampani sa bude sústrediť najmä na to, aby obyvateľom Slovenska poskytlo relevantné a overené informácie v tejto téme. Očkovanie je top témou nielen na Slovensku, ale po celom svete. A stáva sa tak najsilnejšou témou konšpiračných a antisystémových platforiem. Reakcie Slovákov na sociálnych sieťach nie sú výnimkou.

Koronavírus je ako bežná chrípka a očkovanie príprava na čipovanie, učitelia pomáhajú konšpiráciám

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu medzi Slovákmi mierne vzrástla, je v tom aj politika

Analytici v súvislosti s COVID-19 menia optiku. Nové údaje o hospitalizovaných a mŕtvych ich zaskočili

Krčméry by medzi prvými očkoval politikov

Ak si myslíš, že očkovanie spôsobuje autizmus, naletel si najslávnejšiemu mýtu o očkovaní (video)

Dali by ste sa zaočkovať proti koronavírusu? Slováci v prieskume prezradili aj svoje obavy


Počasie