• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Pri požiari v Jarovniciach zomrela žena, vypukol krátko po tretej hodine ráno

Pri požiari v Jarovniciach zomrela žena, vypukol krátko po tretej hodine ráno

Žena bola nájdená mŕtva pod spadnutým stropom jednej stavby.

11.7.2024 (SITA.sk) - Jedna osoba zomrela vo štvrtok v noci pri požiari v rómskej osade v Jarovniciach (okres Sabinov). Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, požiar vypukol krátko po tretej hodine ráno. „Prvotne bol nahlásený požiar strechy rodinného domu. Nakoniec to boli dve strechy, plus jedna prístavba. Bola to murovaná stavba," uviedol operačný dôstojník.

Na mieste zasahovali ôsmi hasiči zo Sabinova a Prešova so štyrmi kusmi techniky. Pri hasení mali nahlásenú jednu nezvestnú osobu. „Mali sme podozrenie, že v dome sa môže niekto nachádzať. Išlo o ženu, o ktorej nevedeli, či je v dome, alebo odišla a nachádza sa mimo priestorov. Napokon bola nájdená mŕtva pod spadnutým stropom jednej stavby,“ doplnil operačný dôstojník. Ostatné osoby nebolo potrebné evakuovať.

Požiar sa už hasičom podarilo zlikvidovali. „V prvom dome zhorel celý interiér a strecha sa prepadla. V druhom zhorela strecha a v prístavbe takisto strecha a podlažie," konkretizoval o pol siedmej ráno operačný dôstojník s tým, že niektoré jednotky sa vracajú na základňu a niektoré ešte ostali na mieste. „Na mieste sa nachádza aj zisťovateľ príčin požiaru. Škoda je predbežne vyčíslená na približne 80-tisíc eur,“ dodal.

Viac k téme: Hasiči, Požiar, Požiar rodinného domu
Zdroj: SITA.sk - Pri požiari v Jarovniciach zomrela žena, vypukol krátko po tretej hodine ráno © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Tragédia na Zlatých pieskoch, v jazere sa utopil 47-ročný muž

tragedia na zlatych pieskoch v jazere sa utopil 47 rocny muz

17.7.2024 (SITA.sk) - Na jazere Zlaté piesky v Bratislave sa utopil 47-ročný muž. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v stredu o 11:45 prijali na linke 158 oznámenie o náleze tela v jazere.

Tragédia na Spiši, trojročné dieťa zomrelo v rozho...

Na miesto vyslali policajtov, ktorí tam vykonávajú potrebné úkony. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.


Počasie