• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Prezidentka označila Žilinkovu návštevu v Moskve za nevhodnú, na začatie disciplinárneho konania to však nevidí

Prezidentka označila Žilinkovu návštevu v Moskve za nevhodnú, na začatie disciplinárneho konania to však nevidí

Hlavu štátu viac znepokojuje fakt, že generálny prokurátor neporozumel tomu, prečo bola jeho cesta do Ruska vnímaná problematicky.

18.1.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová považuje cestu generálneho prokurátora Maroša Žilinku do Ruskej federácie na oslavy výročia tamojšej prokuratúry za nevhodnú.

Žilinka sa počas nej totiž stretol aj s osobou zo sankčného zoznamu Európskej únie, generálnym prokurátorom Igorom Krasnovom. Agentúre SITA to povedal hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Ešte viac ma znepokojuje fakt, že pán generálny prokurátor ani následne neporozumel tomu, prečo bola jeho cesta vnímaná problematicky,“ skonštatovala hlava štátu. Nepovažuje však za nutné to, aby sa voči Žilinkovi začalo disciplinárne konanie.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v priebehu minulého týždňa zúčastnil na pozvanie Ruskej federácie osláv výročia tamojšej generálnej prokuratúry.

Viacerí koaliční politici sa na jeho cestu a na stretnutie s človekom zo sankčného zoznamu EÚ pozerali kriticky a žiadali voči nemu spustiť disciplinárne konanie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie