• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Prezidentka Čaputová vymenovala nových slovenských veľvyslancov pre tri krajiny, dúfa v intenzívnu spoluprácu (foto)

Prezidentka Čaputová vymenovala nových slovenských veľvyslancov pre tri krajiny, dúfa v intenzívnu spoluprácu (foto)

Prezidentka odovzdala v utorok poverovacie listiny trom novým veľvyslancom, chce posilniť vzťahy medzi krajinami.

19.7.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala v utorok 18. júla troch nových slovenských veľvyslancov. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti.

Veľvyslanci v troch krajinách

Novými veľvyslancami Slovenskej republiky sú Ingrid Brocková, Jozef Polakovič a Ján Šoth, ktorým prezidentka odovzdala poverovacie listiny pre ich pôsobenie v Českej republike, Rakúsku a Francúzsku.

Veľvyslankyňa Ingrid Brocková bude reprezentovať Slovensko v Českej republike. „Verím, že zúročí svoje dlhoročné skúsenosti z diplomacie na ďalšie zveľaďovanie už teraz výborných vzťahov medzi našimi krajinami,“ uviedla hlava štátu na margo novej veľvyslankyne v Českej republike.

Zaistenie užšej spolupráce

Vo Viedni bude krajinu ako veľvyslanec reprezentovať Jozef Polakovič. „Rakúsko je náš sused a tretí najväčší zahraničný investor, zdieľame mnohé pohľady aj cez tzv. Slavkovský formát, ktorý máme s Rakúskom a Českom, preto verím, že sa mu podarí ešte viac zintenzívniť túto spoluprácu,“ skonštatovala Čaputová.

Novým veľvyslancom vo Francúzsku sa stal Ján Šoth. „Nedávna návšteva prezidenta Macrona na Slovensku priniesla do našich vzťahov s Francúzskom ďalší silný impulz. Ján Šoth bude môcť nadviazať na nové možnosti užšej spolupráce, ktoré sa nám otvorili v energetike či vodíkových technológiách, a že takto ešte viac posilní strategické partnerstvo, ktoré nás s Francúzskom spája,“ dodala na záver prezidentka.

Viac k téme: Poverovacie listiny, Prezidentka SR, Veľvyslanec Slovenskej republiky, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová vymenovala nových slovenských veľvyslancov pre tri krajiny, dúfa v intenzívnu spoluprácu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie