• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Prešovská MHD bude počas návštevy pápeža fungovať v špeciálnom režime, cestovať môžete bezplatne

Prešovská MHD bude počas návštevy pápeža fungovať v špeciálnom režime, cestovať môžete bezplatne

Mestskej hromadnej dopravy sa dotknú krátkodobé zmeny.

Prešovská mestská hromadná doprava (MHD) bude počas návštevy pápeža Františka v utorok 14. septembra fungovať v špeciálnom režime. Pre niektoré z liniek budú platiť organizačné zmeny už o deň skôr.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, uzávierky ciest sa dotknú aj organizácie liniek mestskej hromadnej dopravy.

Prvé dopravné obmedzenia súvisiace s návštevou Svätého Otca v Prešove vstúpia do platnosti už v pondelok 13. septembra, keď sa zmena premávky dotkne siedmich liniek.

Mimoriadny cestovný poriadok

Konkrétne sa skrátenie tratí dotkne večerných spojov na linkách 2, 5 a 5D, spoje 34 a 38 neobslúžia niektoré zastávky a na linke 27 budú spoje premávať po obchádzkovej trase už od 16:00. Zmeny sa dotknú aj nočnej linky N1, ktorej spoje po 22:00 neobslúžia niektoré zastávky. „Ostatné linky MHD premávajú 13. septembra bez zmeny trasy,“ podotkol Tomek.

V deň návštevy pápeža 14. septembra bude v platnosti mimoriadny cestovný poriadok pre linky 1, 5, 7, 8, 24, 34, 34A a 38. V tento deň nebudú premávať školské spoje A, E, H, J a P. Zmena premávky sa 14. septembra dotkne desiatich liniek. Pre väčšinu z nich je vydaný osobitný cestovný poriadok. Konkrétne ide o linky 2, 5 a 5D, 15, 27, 34, 38, 43, N1 a počas uzávierky prejazdu Jilemnického – Pražská nebude linka 42 premávať vôbec. Ostatné linky budú premávať aj 14. septembra bez zmeny trasy.

MHD bude bezplatná

„V utorok 14. septembra bude preprava v celej sieti prešovskej mestskej hromadnej dopravy bezplatná pre I. aj II. tarifné pásmo,“ pripomenul Tomek.

Kompletný zoznam zmien je uverejnený na webovej stránke mesta Prešov, cestovný poriadok počas návštevy pápeža je uverejnený aj na stránke Dopravného podniku mesta Prešov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie