• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Predseda parlamentu Kollár má na mimoriadnej schôdzi čeliť odvolávaniu, na prvýkrát sa ju však nepodarilo otvoriť

Predseda parlamentu Kollár má na mimoriadnej schôdzi čeliť odvolávaniu, na prvýkrát sa ju však nepodarilo otvoriť

Boris Kollár zároveň vyzval všetkých chlapov, aby prestali útočiť na ženy.

4.7.2023 (SITA.sk) - Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) sa na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa len 66 poslancov. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, treba nadpolovičnú väčšinu, čiže 76 poslancov. Ďalší pokus o otvorenie schôdze bude o pol hodinu.

Návrh na odvolanie Borisa Kollára iniciovala strana Demokrati. Zdôvodňuje ho tým, že Kollár použil fyzické násilie voči svojej bývalej partnerke a vyhlásil, že by to spravil znova. Pod návrhom je podpísaných 34 poslancov. Je medzi nimi 15 poslancov za stranu Demokrati, 11 poslancov strany Sloboda a Solidarita, päť z klubu OĽaNO a priatelia, nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko), Veronika Remišová (Za ľudí) a Romana Tabák.

V odôvodnení návrhu sa píše, že „násilie na ženách je neprijateľné a neprípustné. O to viac, ak sa ho dopustil predseda parlamentu, ktorý zároveň niekoľkokrát vyhlásil, že by sa ho dopustil opäť.“ Podľa predkladateľov je neakceptovateľné, aby takto konal a domáce násilie obhajoval druhý najvyšší ústavný činiteľ.

Znova by chránil svoje deti

Boris Kollár v utorok na tlačovom brífingu povedal, že neodstúpi z postu predsedu Národnej rady SR a bude čeliť svojmu odvolávaniu na mimoriadnej schôdzi, pretože chce, aby sa všetci dozvedeli, že chránil život a zdravie svojho ročného dieťaťa.

„Všetci rozprávajú iba o následku, ale nikto o príčine. Ja som v prvom rade chránil život a zdravie svojho ročného dieťaťa, ktoré ešte nevedelo chodiť,“ povedal.

Zdôraznil, že nepovedal, že by išiel znova fackať Barboru Richterovú, ale že by znova chránil život a zdravie svojich detí, keď budú napadnuté. „Akými prostriedkami, to by sa videlo, podľa toho, čo by sa udialo,“ dodal. Podčiarkol, že je proti násiliu na ženách a vyzval všetkých chlapov, aby prestali útočiť na ženy.

Zároveň vyzval všetky ženy aj mužov, aby prestali týrať deti, pretože o tom tu nikto podľa jeho slov nerozpráva. Keď sa hnutie Sme rodina dostane do parlamentu, prvé čo predloží, bude zákon o ochrane žien a o ochrane detí.

Ochrana detí a žien bude témou kampane

Poslankyne sa poslanci, ktoré ho chcú odvolať, sa podľa neho ani nezmienili o tom, že na Slovensku sú aj týrané deti a je tu problém so šikanou detí. Sme rodina chce preto sprísniť legislatívu s cieľom riešiť šikanu na školách a poskytnúť väčšiu ochranu týraným ženám a deťom pred násilníkom.

Kollár chce chrániť deti „aj pred niektorými nezodpovednými novinármi, ktorí svojimi senzáciechtivými článkami nepozerajú na deti.“ Chce docieliť, aby určité veci nebolo možné zverejňovať. Dodal, že ochrana detí a žien doteraz nebola témou jeho predvolebnej kampane, ale odteraz už bude.

Richterová vraj chce škodiť strane

Incident sa stal ešte v roku 2012 v Kollárovej vile v Miami na Floride. Predseda parlamentu zdôvodňuje svoj fyzický útok na Barboru Richterovú tým, že bola v tej chvíli nepríčetná, hodila ich dieťa na veľkú vzdialenosť a on sa obával, že by to mohla zopakovať. Na otázku, prečo s ňou potom mal ďalšie dieťa, odpovedal, „lebo sa to potom už neopakovalo.“

Políciu vraj nezavolal preto, že za taký útok by Richterová dostala v Amerike aj 20 rokov a nechcel, aby jeho dieťa vyrastalo bez mamy.

Dvanásť rokov sa tu nič nedialo, dokonca sme mali druhé dieťa a zrazu som pol roka atakovaný pani Richterovou každý deň na Facebooku,“ dodal Kollár, ktorý za tým vidí cieľ poškodiť hnutie Sme rodina vo voľbách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie