• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Pre 600-tisíc ľudí po 150 eur, Za ľudí chce rozdávať energetické šeky (video)

Pre 600-tisíc ľudí po 150 eur, Za ľudí chce rozdávať energetické šeky (video)

Hlavný ekonóm strany Za ľudí Tomáš Meravý.

V rámci boja proti drahým energiám chce rozdávať energetické šeky aj strana Za ľudí. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej besede ekonomický expert strany Tomáš Meravý, šeky v hodnote 150 eur by mali dostať ľudia pod hranicou chudoby.

Týkalo by sa to zhruba 600-tisíc ľudí. Toto opatrenie by tak štát vyšlo na 90 miliónov eur.

„Navrhujeme tiež dočasné zníženie dane z pridanej hodnoty na elektrinu z 20 na 10 %. Náklady pre rozpočet by boli 250 miliónov eur. Za normálnych okolností by som nebol zástanca znižovaní daní, ale teraz je to výnimočné,“ povedal Meravý.

Strana Za ľudí chce vládu presvedčiť, aby tak ako počas pandémie koronavírusu poskytla podnikom preklenovací bezúročný úver. „Ďalej navrhujeme, aby dávky v hmotnej núdzi sa valorizovali nie o 7,5 %, ako je to navrhované, ale o 14 %. Odhadujeme rozpočtové dopady na 10 miliónov eur,“ dodal Meravý, ktorý by taktiež zdanil nadmerné zisky energetických podnikov. „Predovšetkým by sa to malo týkať Slovnaftu,“ konštatoval Meravý.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Autobus plný detí sa za obcou Lubina zrazil s autom, cestu museli uzavrieť (foto)

autobus plny deti sa za obcou lubina zrazil s autom cestu museli uzavriet foto

7.6.2023 (SITA.sk) - Na ceste III/1239 za obcou Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom sa zrazil autobus s osobným autom. Informujú o tom polícia na sociálnej sieti Facebook .

V autobuse sa viezlo 27 detí a štyri dospelé osoby. „Zranený vodič motorového vozidla, ktorý bol zakliesnený vo vozidle, je v starostlivosti záchranárov a letecky bol prevezený do nemocnice," priblížila polícia s tým, že všetky deti sú bez zranenia.

Cestu lll/1239 museli po nehode uzavrieť.


Počasie