• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Povodne v Slovinsku a lesné požiare na Cypre stále pretrvávajú, Únia mobilizuje pomoc (foto)

Povodne v Slovinsku a lesné požiare na Cypre stále pretrvávajú, Únia mobilizuje pomoc (foto)

Rýchlu pomoc ponúklo Francúzsko, Nemecko aj Grécko.

7.8.2023 (SITA.sk) - V reakcii na aktiváciu mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie (EÚ) zo strany Slovinska pre povodne a zo strany Cypru pre lesné požiare Francúzsko posiela dva bagre a Nemecko vyšle dva prefabrikované mosty, dva bagre a príslušný personál.

Pomáhajú aj Atény

V pondelok o tom na svojej internetovej stránke informovala Európska komisia (EK) a dodala, že program EÚ Copernicus už vytvoril niekoľko máp postihnutých oblastí.

Po žiadosti Cypru o pomoc v boji proti ničivým lesným požiarom na ostrove EÚ mobilizuje dve lietadlá na boj proti požiarom Canadair z rezervy civilnej ochrany EÚ v Grécku. Atény okrem toho Cypru prostredníctvom mechanizmu civilnej ochrany EÚ posielajú 20 ton tekutého spomaľovača horenia.

Nepriaznivé počasie pretrváva

V reakcii na ničivé záplavy v Slovinsku a nepoľavujúce lesné požiare na Cypre EÚ nepretržite pracuje na nasmerovaní núdzovej pomoci. Ďakujem Nemecku a Francúzsku za ich rýchlu odpoveď,“ uviedol eurokomisár pre krízový manažment Janez Lenarčič.

Podľa slovinských úradov povodňová situácia v krajine je najhoršia v jej nedávnej histórii. Potvrdené boli obete na životoch a tisíce ľudí museli opustiť svoje domovy, aby utiekli pred záplavami. Nepriaznivé počasie pritom pretrváva a rieky po celej krajine sú rozvodnené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie