• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Potravinárska komora vyzýva politické strany na systémovú podporu výroby potravín, ktorá nebude deformovať trh

Potravinárska komora vyzýva politické strany na systémovú podporu výroby potravín, ktorá nebude deformovať trh

Potravinárska komora tvrdí, že riešenia je potrebné hľadať v dôkladnej diskusii a účinným opatreniam na zákonodarnej, výkonnej a aj kontrolnej úrovni.

Potravinárska komora Slovenska (PKS) vyzýva politické strany, aby systémovú podporu výroby potravín na Slovensku predstavili v rámci svojich predvolebných programov, o ktorých je pripravená viesť odborný dialóg.

Zároveň vyzýva predstaviteľov zákonodarnej a výkonnej moci, aby do konania volieb neprijímali právne predpisy, ktoré zhoršia podnikateľské prostredie a zaťažia potravinárske podniky dodatočnými nákladmi.

Informovala o tom riaditeľka komory Jana Venhartová.

Vysoký technologický dlh

Slovensko podľa PKS dobieha dlhodobý nezáujem štátu o podporu potravinárskej výroby s absenciou systémovej podpory potravinárstva zo štátneho rozpočtu, z prostriedkov plánu obnovy a nízkou plánovanou podporou v strategickom pláne pre Spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ na roky 2023 až 2027.

To všetko sa podpísalo pod vysoký technologický dlh a slabú konkurencieschopnosť odvetvia voči zahraničným výrobcom.


Potravinárska komora tvrdí, že riešenia je potrebné hľadať v dôkladnej diskusii a účinným opatreniam na zákonodarnej, výkonnej a aj kontrolnej úrovni.

Odmietajú politizáciu situácie

Slovensko by sa malo vyhnúť nesystémovým riešeniam, ktoré zasahujú do trhového hospodárstva, deformujú trh a negatívne ovplyvňujú podnikateľské prostredie. Zhoda by mala byť naprieč politickým spektrom a so zvážením dopadu na verejné financie.


„Potravinárska komora je pripravená viesť konštruktívnu diskusiu k podpore výroby potravín na Slovensku, avšak dôrazne odmieta politizáciu situácie v rámci predvolebného boja,“ dodala Venhartová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie