• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Potlačením Prigožinovej vzbury sa nestabilita v Rusku neskončila, myslí si generál Macko

Potlačením Prigožinovej vzbury sa nestabilita v Rusku neskončila, myslí si generál Macko

Pavel Macko označil Roberta Fica a Andreja Danka za politických šialencov.

25.6.2023 (SITA.sk) - Potlačením vzbury ruských žoldnierov Wagnerovcov pod vedením Jevgenija Prigožina sa nestabilita v Rusku neskončila.

Politika proputinovských šialencov

Naopak, Rusko bude dlhodobo ohrozovať mier a stabilitu pre slovenských občanov. Povedal to generál Pavel Macko v nedeľu na tlačovej konferencii strán združených na spoločnej kandidátke Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana.

„Politickí šialenci, ktorí spochybňujú naše členstvo v Európskej únii a v NATO, a chcú predlžovať našu závislosť na Rusku, z nás robia rukojemníkov ruských záujmov. Aj vďaka politike proputinovských šialencov, ako je Robert Fico a Andrej Danko, je náš štát stále závislý na dodávkach plynu, ropy aj jadrového paliva z Ruska," skonštatoval Macko.

Ukončenie závislosti na ruskom plyne a rope

Ako ďalej dodal, dokonca aj po vypuknutí ruskej agresie na Ukrajine populisti obhajovali ruské záujmy, spochybňovali ruské vojnové zločiny a vyzývali na zrušenie sankcií voči Rusku.

„Namiesto ponuky mieru, bezpečnosti a stability pre slovenských občanov organizujú pochody za mier a beztrestnosť pre ruských agresorov," poukázal. Zdôraznil, že na rozdiel od proputinovských politikov, oni nechcú ruský režim na Slovensku.

V prípade vstupu do parlamentu chcú dať do poriadku naše spravodajské služby a potlačiť sieť ruských špiónov. Presadzovať chcú ukončenie závislosti na ruskom plyne a rope, hľadať náhrady za nerasty a prehlbovať vzťahy Slovenska v rámci Európskej únie a NATO.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie