• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Poslanci nehlasovali o novele školského zákona, ktorá reaguje na snahy prezentovať kontroverzné myšlienky o sexualite

Poslanci nehlasovali o novele školského zákona, ktorá reaguje na snahy prezentovať kontroverzné myšlienky o sexualite

Právna úprava Vašečku mala od septembra zaradiť medzi princípy výchovy a vzdelávania aj rešpektovanie práv rodičov.

28.6.2023 (SITA.sk) - O novele školského zákona od poslanca Richarda Vašečku (OĽaNO a priatelia) dnes Národná rada SR nehlasovala. Poslanci totiž neschválili možnosť hlasovať o pozmeňujúcom návrhu predkladateľa v skrátenom legislatívnom konaní.

Rešpektovanie práv rodičov

Právna úprava mala od septembra zaradiť medzi princípy výchovy a vzdelávania aj rešpektovanie práv rodičov zabezpečovať výchovu a vzdelávanie v zhode s ich náboženským a filozofickým presvedčením, a stanovuje minimálny rámec, ako si môžu rodičia toto právo vo vzťahu k škole uplatniť.

„Návrh reaguje na prax, keď sa rôzne organizácie, ale aj učitelia, snažia na školách prezentovať kontroverzné myšlienky o sexualite, s ktorými môžu mať mnohí rodičia problém. Ide napr. o nevhodné publikácie o tzv. sexuálnej a vzťahovej výchove, ktoré sú ponúkané ako edukačné publikácie na školy," tvrdí Vašečka.

Sexuálna výchova

Publikácie idú podľa navrhovateľa mimo rámec výchovy k manželstvu a rodičovstvu, a svojou povahou môžu zasiahnuť do práv rodičov na výchovu detí v súlade s ich presvedčením. Schválením novely by sa mala osobitne zaviesť povinnosť školy vopred informovať rodičov o výchove v oblasti sexuálneho správania, ktoré sa vzhľadom na aktuálnu skúsenosť a pobúrenie časti rodičov s novými publikáciami javí ako najpálčivejšia oblasť.

Škola by tak bola povinná vopred informovať rodičov o zamýšľanej výchove a pred jej realizáciou si vyžiadať informovaný súhlas rodiča.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie