• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Pomáhať a chrániť je v plánoch Ódorovej vlády celkom na konci, hodnotí Nadácia Zastavme korupciu

Pomáhať a chrániť je v plánoch Ódorovej vlády celkom na konci, hodnotí Nadácia Zastavme korupciu

Programové vyhlásenie vlády podľa Nadácie Zastavme korupciu rieši boj s korupciou veľmi všeobecne.

12.6.2023 (SITA.sk) -

Programové vyhlásenie vlády rieši boj s korupciou veľmi všeobecne, i keď vláda deklaruje podporu nezávislého vyšetrovania citlivých káuz. V tlačovej práve to uviedla Nadácia Zastavme korupciu.

Reforma súdnej mapy

Nadácia však uviedla, že v programe vlády Ľudovíta Ódora je napriek jeho stručnosti niekoľko návrhov, ktoré by mohli priniesť pre Slovensko viac transparentnosti, napríklad obnoviť pripomienkovanie legislatívy pre širokú verejnosť a pokračovať v reforme súdnej mapy či pokračovať aj v efektívnejšom riešení sporov rodičov o deti.

Nadácia skonštatovala, že programové vyhlásenie nového kabinetu nie je v oblasti právneho štátu a boja proti korupcii veľmi ambiciózne a kapitola Pomáhať a chrániť je celkom na konci.

„Obsahuje pritom všeobecnú vetu, že vláda podporí nezávislé vyšetrovanie citlivých káuz. Vzhľadom na to, že kabinet bude vládnuť len niekoľko mesiacov, je pochopiteľné, že si nedáva privysoké ciele," zhodnotila riaditeľka Nadácie Zuzana Petková.

Agresívne daňové plánovanie

„Podobne stručne úradnícka vláda deklaruje, že sa zameria na posilnenie odolnosti daňového systému proti daňovým únikom a agresívnemu daňovému plánovaniu. Vyhlásenie ale nijako nešpecifikuje, akými nástrojmi sa to má docieliť," doplnila nadácia.

Nadácia v rámci programového vyhlásenia oceňuje plán obnoviť právo na uplatňovanie zásadných pripomienok k legislatívnym návrhom zástupcom podnikateľov, neziskových organizácií a odbornej verejnosti tak, ako to bolo pred septembrom 2022 .

„Nový kabinet tiež avizuje dokončiť implementáciu projektu pre multidisciplinárny prístup pri rozhodovaní o dieťati. Na zavedení tohto projektu na súdoch participovala s ministerstvom spravodlivosti aj Nadácia Zastavme korupciu. Nový prístup k rodičovským sporom pomáha eliminovať podozrenia z korupcie a vlečúcich sa súdnych konaní," uzavrela nadácia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie