• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

Polícia stále zhromažďuje dôkazy v prípade bitky v centre Bratislavy, zrejme padnú ďalšie obvinenia

Polícia stále zhromažďuje dôkazy v prípade bitky v centre Bratislavy, zrejme padnú ďalšie obvinenia

Siedmich chuligánov z Holandska a Poľska za výtržníctvo odsúdili na šesť mesiacov nepodmienečne.

15.7.2019 (Webnoviny.sk) - V kauze bitky futbalových chuligánov na Ventúrskej ulici v Bratislave ešte môžu padnúť obvinenia. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa bratislavskej polície Lucia Mihalíková, polícia v prípade naďalej zhromažďuje dôkazy, napríklad kamerové záznamy.

Zadržali 107 osôb

Zo 107 zadržaných bolo 51 klasifikovaných ako poškodení (napadnutí Bulhari, pozn. SITA). Spomedzi zvyšných 56 osôb (Poliaci a Holanďania) bolo zatiaľ sedem odsúdených za výtržníctvo, prípadné ďalšie obvinenia budú závisieť od dôkaznej situácie. Všetkých ostatných zadržaných však podľa polície už prepustili.

Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali na Ventúrskej ulici v Bratislave v stredu večer 107 osôb - 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov.

V bitke v bratislavskom Starom Meste zasahovalo 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Bitka medzi poľskými a bulharskými futbalovými fanúšikmi sa strhla krátko po 21:00. Konflikt prerástol do narušenia verejného poriadku.

Zápas bol bez narušenia verejného poriadku

Polícia nakoniec z výtržníctva obvinila sedem Holanďanov a Poliakov. Súd im následne uložil šesťmesačné nepodmienečné tresty a následne vyhostenie zo SR na obdobie troch rokov.


V stredu sa konal futbalový zápas medzi mužstvami ŠK Slovan - FC Sutjeska Nikšić. Zápas sa zaobišiel bez narušenia verejného poriadku napriek tomu, že sa podľa informácií polície mali na zápase zúčastniť aj rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a mužstva Ajax Amsterdam s cieľom vyvolať konflikt s fanúšikmi Slovana Bratislava.


Napriek tomu, že polícia bola pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana a fanúšikmi poľských mužstiev, na Ventúrskej ulici sa medzičasom odohrala bitka medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie