• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou.

8.12.2023 (SITA.sk) - Polícia po páchateľovi stále pátra, uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii periodika Plus jeden deň Teraz takto s Ankou Žitnou na margo prípadu výhražných mailov adresovaných viacerým stredným školám. Dodal, že v tejto chvíli nemôže prezradiť viac.

Stav na ministerstve je žalostný

Šéf rezortu vnútra ale poznamenal, že nie je spokojný s tým, do akého stavu prišiel na ministerstve. Vysvetlil, že ani policajný zbor, ani samotné ministerstvo nie sú z hľadiska kybernetickej bezpečnosti pripravené na promptné riešenie takýchto prípadov.

„Stav v oblasti kybernetickej bezpečnosti na ministerstve vnútra po pánovi Mikulcovi je katastrofálny, žalostný," myslí si Šutaj Eštok. Poznamenal, že nefunguje spolupráca s Národným bezpečnostným úradom, čo by im uľahčilo niektoré prístupy a pomohlo im zefektívniť prácu. Šutaj Eštok sa vyjadril, že to vníma ako výzvu, ktorú budú riešiť.

Preventívne opatrenie

Minister dodal, že informácie o výhražných správach ho zastihli na rokovaní v Bruseli. Ocenil proaktívny prístup predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu a dodal, že spolu s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom sa dohodli na preventívnom opatrení.

„V tomto urobíme maximum," uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie