• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Polícia ohlásila dopravno-bezpečnostnú akciu Advent, už čoskoro si posvieti najmä na alkohol u vodičov

Polícia ohlásila dopravno-bezpečnostnú akciu Advent, už čoskoro si posvieti najmä na alkohol u vodičov

Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru vyhlásil v rámci vykonávania dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky dopravno - bezpečnostnú akciu ADVENT, ktorá začne 1. decembra a potrvá celý mesiac.

Na slovenských cestách začína od 1. decembra dopravno-bezpečnostná akcia Advent , ktorú vyhlásil Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru v rámci vykonávania dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky.

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej bude viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov v teréne aj počas vianočných sviatkov, teda od 24. do 26. decembra a tiež 31. decembra.

Každé krajské riaditeľstvo Policajného zboru naplánuje dopravno-bezpečnostnú akciu s ohľadom na miesta a časy, keď najčastejšie dochádza k tragickým dopravným nehodám, a aj tým pod vplyvom alkoholu. Každý štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu sa policajti zamerajú v rámci kontroly najmä na miesta väčšej koncentrácie osôb, ako sú bary, pohostinstvá a diskotéky.

„Posvietia si najmä na zisťovanie požitia alkoholu u vodičov motorových a nemotorových vozidiel, čiže aj kolobežkárov a cyklistov, tiež na kontrolu dodržiavania spôsobu jazdy (predchádzanie), rýchlosti a povinnosti vodiča (zákaz obsluhovať mobil za jazdy),“ uviedla Bárdyová a dodala, že policajtom neujde ani to, či chodci dodržiavajú svoje zákonné povinnosti.

Polícia vyzýva občanov k zvýšenej opatrnosti a vzájomnej tolerancii, ale zároveň upozorňuje, že bude aj počas sviatkov vykonávať nepretržitý výkon služby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie