• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Policajti dostali z plánu obnovy ďalších 24 elektromobilov, rozširovať sa budú aj nabíjacie stanice (foto)

Policajti dostali z plánu obnovy ďalších 24 elektromobilov, rozširovať sa budú aj nabíjacie stanice (foto)

Ministerstvo dodalo, že do konca novembra 2023 plánuje vybudovať celkovo 430 nabíjacích bodov po celom území Slovenska.

14.7.2023 (SITA.sk) - Príslušníci policajného zboru SR majú od piatku k dispozícii 24 nových elektrických vozidiel Škoda Enyaq iV EV v civilnej verzii financovaných v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR.

Ako Ministerstvo vnútra SR informovalo v tlačovej správe, celkovo rezort obstaral 83 takýchto áut. Nové autá budú po troch kusoch pridelené na základné útvary krajských riaditeľstiev polície v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Prešove.

Nové policajné vozidlá

Každé vozidlo je podľa rezortu vnútra vybavené plne elektrickým pohonom a automatickou prevodovkou. Vozidlá majú batériu, ktorá im poskytuje dojazd na elektrický pohon v rozmedzí 375 až 397 kilometrov.

„Vozidlá sú vybavené tepelným čerpadlom, ktoré slúži na vykurovanie a zvyšuje efektivitu využitia batérií v zimnom období, majú päťročnú záruku do 150 000 kilometrov, zimné originálne disky s pneumatikami, metalickú farbu a hasiaci prístroj," zdôraznilo ministerstvo.

Rozširovanie nabíjacej infraštruktúry

V tejto súvislosti rezort pokračuje aj v rozširovaní nabíjacej infraštruktúry. „Momentálne je pokrytých 49 lokalít a vybudovaných 182 nabíjacích bodov pre plug-in hybridné a elektrické vozidlá," uviedlo ministerstvo. Dodalo, že do konca novembra 2023 plánuje vybudovať celkovo 430 nabíjacích bodov po celom území Slovenska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie