• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Poliaci dôležitý duel v boji o záchranu nezvládli, Kaláber sa nechce rozlúčiť s MS v hokeji elitnej kategórie

Poliaci dôležitý duel v boji o záchranu nezvládli, Kaláber sa nechce rozlúčiť s MS v hokeji elitnej kategórie

Mali sme zlý úvod zápasu, neviem, prečo sme sa zobudili tak neskoro, uviedol sklamaný kapitán Krystian Dziubiňski.

15.5.2024 (SITA.sk) - Poľskí hokejisti nedokázali zabodovať proti Francúzom a hoci znížili z 0:4 na 2:4, prvé víťazstvo na svetovom šampionáte v Česku nezískali. V základnej B-skupine v Ostrave padol nováčik na dno tabuľky so ziskom jedného bodu z troch zápasov za prehru po predĺžení na úvod s Lotyšmi (4:5 pp).

Nevzdávajú sa

Mali sme zlý úvod zápasu, neviem, prečo sme sa zobudili tak neskoro. Nastavenie hráčov v šatni pred zápasom bolo dobré... Toto bol pre nás mimoriadne dôležitý duel v boji o záchranu a nezvládli sme ho. Neznamená to však, že to už vopred vzdávame," uviedol sklamaný kapitán Krystian Dziubiňski pre polsatsport.pl.

Poľské médiá sa pýtajú, proti akým súperom ešte Poliaci môžu zabodovať. Už v stredu večer o 20.20 h nastúpia „bielo-červení" proti Slovákom a v tomto zápase to budú mať náročné už aj preto, že slovenskí hokejisti po skvelom ofenzívnom výkone zdolali Američanov 5:4 po predĺžení.

Beriem to ako každý iný zápas, hoci som Slovák," povedal pre denník Šport tréner poľskej reprezentácie Róbert Kaláber a pokračoval: „Pre mňa je špeciálne, že sme ako poľská reprezentácia na majstrovstvách sveta. Koncentrujeme sa na každý duel. Slováci majú silné mužstvo. Chceme bodovať, ale podmienky bude diktovať súper. Ten určí, či máme šancu. Musíme sa na to nachystať, vyrovnať v korčuľovaní a v jednoduchých riešeniach v obrannom pásme. To nám robí najväčší problém," skonštatoval Kaláber.

Pokúsia sa udržať medzi elitou

Slováci a Poliaci sa stretli v príprave na MS 2024 v Žiline a domáci hokejisti uštedrili Poliakom lekciu 6:1, hoci druhá polovica zápasu bola vyrovnaná. To však ešte slovenskému tímu chýbala dvojica Martin Pospíšil - Miloš Kelemen, ktorá zatiaľ patrí medzi najväčšie útočné zbrane Slovenska na MS v Ostrave.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Kaláber tvrdí, že so svojimi zverencami sa nechce hneď po jednej účasti rozlúčiť s MS elitnej kategórie, kam sa Poliaci dostali po 22 rokoch.

Musíme sa pokúsiť udržať medzi elitou. Na začiatku to bola veľká nevedomosť, lebo sám som nevedel, čo môžeme očakávať. Ešte pred dvoma rokmi sme hrali na majstrovstvách sveta proti Srbsku a teraz hráme aj so Slovenskom. Prípravné zápasy s Dánmi a so Slovákmi nám veľmi pomohli. Chalanov posúva každý duel na šampionáte. V tréningu im môžete kresliť, maľovať, aby mali rýchlejšie reakcie, ale k tomu ich musí donútiť súper. Nemali sme štyri roky možnosť zahrať proti top tímom, až teraz v Ostrave," uzavrel Kaláber.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie