• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Poistenci VšZP si budú môcť jednoduchšie a rýchlejšie vybaviť kúpele

Poistenci VšZP si budú môcť jednoduchšie a rýchlejšie vybaviť kúpele

VšZP tiež poskytne svojim poistencom možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov na základe zoznamu, ktorý poistencovi zašle

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa môžu tešiť z viacerých noviniek v oblasti kúpeľnej liečby. Návrh na kúpele bude možné vybaviť jednoduchšie a rýchlejšie.

Žiadosti aj v elektronickej podobe

Navyše, poistenci v tzv. Áčkovej indikácii si po novom môžu sami vybrať spomedzi kúpeľných zariadení, a to podľa indikácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa VšZP Eva Peterová. Projekt plošného spustenia e-Žiadostí vo VšZP plynulo napreduje.


Jedným z ďalších výsledkov je, že od polovice mája môžu lekári do VšZP zasielať žiadosti o kúpeľnú starostlivosť aj v elektronickej podobe. „Vďaka tomu sa usporí čas, šetria náklady a rýchlejšie sa vybavia žiadosti,“ spresňuje Peterová.

Možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov

Túto e-Žiadosť môže lekár do VšZP zaslať cez portál pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí sú oprávnení podávať žiadosti o kúpele, sú o tejto novinke informovaní zaslaním newslettra cez e-Pobočku,“ dopĺňa Peterová.


VšZP tiež poskytne svojim poistencom možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov na základe zoznamu, ktorý poistencovi zašle. „To znamená, že možnosť vybrať si z vhodných kúpeľných zariadení nebudú mať už len pacienti v tzv. Béčkovej indikácii, ale po novom, aj tí v Áčkovej,“ vysvetľuje Peterová.

Poistenec v Áčkovej indikácii si tak bude môcť napríklad zvoliť kúpele, ktoré budú bližšie k jeho bydlisku. Presný termín nástupu na kúpeľnú liečbu si už dohodne poistenec sám, priamo s kúpeľným zariadením, ktoré si zo zoznamu vyberie.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie