• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Podvodníci majú na ľudí novú fintu, žena prišla o takmer 500 eur

Podvodníci majú na ľudí novú fintu, žena prišla o takmer 500 eur

Žene prišla informácia z banky o zablokovaní platobnej karty z bezpečnostných dôvodov, ako aj správa o vysokej platbe.

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Podvodník sa cez inzertný portál dostal k platobnej karte ženy z Bratislavy a okradol ju o takmer 490 eur. Vyšetrovateľ vedie v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, policajti zaznamenali nový modus operandi, ktorým sa podvodníci dostali k údajom z platobných kariet poškodených a neoprávnene z nich vykonali platby.

Ako uviedla polícia, neznámy páchateľ kontaktoval ženu cez inzerát na známom inzertnom portáli. Prejavil záujem o ponúkaný tovar a so ženou si dohodol doručenie kuriérskou službou. "Páchateľ jej následne zaslal odkaz na internetovú stránku, na ktorej sa mala žena zaregistrovať za účelom oboznámenia kuriérskej služby s obsahom zásielky a dodacou adresou," uviedla polícia s tým, že na stránke sa zobrazilo aj okno platobnej brány, kde žena zadala údaje týkajúce sa platobnej karty.

"Následne žene prišla informácia z banky o zablokovaní platobnej karty z bezpečnostných dôvodov, ako aj informácia o platbe vo výške takmer 490 eur, ktorú poškodená žena nezadávala ani nevykonávala," uzavrela polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie