• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v apríli stúpol oproti marcu o vyše tridsaťtisíc ľudí

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v apríli stúpol oproti marcu o vyše tridsaťtisíc ľudí

Vláda v polovici marca schválila nariadenie, podľa ktorého môžu nezamestnaní dostávať dávku v nezamestnanosti o dva mesiace dlhšie.

20.5.2021 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku v apríli stúpol na 76,2 tisíca. Oproti marcu išlo o nárast o 31,1 tisíca poberateľov dávky. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa. Dôvodom výrazného nárastu počtu poberateľov dávky je predĺženie obdobia poberania dávky o dva mesiace.

Vláda v polovici marca schválila nariadenie, podľa ktorého môžu nezamestnaní dostávať dávku v nezamestnanosti o dva mesiace dlhšie, maximálne však do 31. mája tohto roka.

Ak boli poistenci naďalej vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie na úrade práce, začalo im podporné obdobie opätovne plynúť od 19. marca tohto roka. Dávku v nezamestnanosti môžu poistenci poberať ďalšie dva mesiace, od 19. marca do 18. mája tohto roka, ak sú nepretržite evidovaní na úrade práce.

Ak poistenci nie sú vedení v uvedenej evidencii, podporné obdobie im začne opätovne plynúť odo dňa zaradenia do evidencie na úrade práce. Nárok na predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti nevznikne, ak podporné obdobie v nezamestnanosti uplynie po 31. máji tohto roka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie