• Dnes je: Utorok 20. februára 2024 meniny má Lívia

Po víkende má pokračovať disciplinárne konanie so šéfom trestnoprávneho kolégia najvyššieho súdu Františkom Moznerom

Po víkende má pokračovať disciplinárne konanie so šéfom trestnoprávneho kolégia najvyššieho súdu Františkom Moznerom

Disciplinárny návrh na neho podalo Ministerstvo spravodlivosti SR pre prieťahy v dovolacom konaní vo viacerých trestných veciach.

20.5.2023 (SITA.sk) - V pondelok 22. mája má na pôde Najvyššieho správneho súdu SR pokračovať disciplinárne pojednávanie so sudcom, šéfom trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR a prezidentom Združenia sudcov Slovenska Františkom Moznerom.

Disciplinárny návrh na neho podalo Ministerstvo spravodlivosti SR pre prieťahy v dovolacom konaní vo viacerých trestných veciach vrátane kauzy známej ako Nástenkový tender a kauzy zločineckej skupiny Róberta Okoličányho.

Porušenie povinností sudcu

Taktiež podľa disciplinárneho návrhu sudca viacerým subjektom „úmyselne uvádzal nepravdivé informácie o stave dovolacieho konania".

Svojím konaním sa podľa rezortu spravodlivosti Mozner dopustil závažného disciplinárneho previnenia – porušenia povinností sudcu.

Za to mu navrhujú zníženie platu o 50 percent na na tri mesiace. Sudca v tejto súvislosti na aprílovom pojednávaní skonštatoval, že disciplinárny návrh je útokom na jeho osobu.

Ten podľa neho inicioval jeden z jeho kolegov. Argumentoval tiež veľkým množstvom práce, ktorá vyplýva z viacerých funkcii, ktoré zastáva.

Postih za verejnú kritiku

Zároveň Mozner pripomenul, že pôsobí ako prezident Združenia sudcov Slovenska, ktoré kritizovalo súdnu reformu exministerky Márie Kolíkovej. Práve tá totiž podala na sudcu disciplinárny návrh.

„Ide o postih za verejnú kritiku navrhovateľky a ňou presadzovanej reformy," vyhlásil v apríli disciplinárne obvinený.

Zároveň František Mozner na rovnakom súde čelí aj disciplinárnemu konaniu, ktoré voči nemu inicioval predseda najvyššieho súdu Ján Šikuta. Pojednávanie v tejto veci je vytýčené na 20. júna.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie