• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

30.11.2023 (SITA.sk) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má za sebou dve súťaže v americkom Killingtone a pred sebou ďalšie dve v kanadskom Tremblante.

V USA sa jej v sobotu nedarilo v obrovskom slalome a skončila desiata, vynahradila si o však druhou priečkou v nedeľňajšom slalome.

Kopec uvidí až na tréningu

V Kanade ju čakajú dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

"Sobota nebola dobrá a ja som necítila ideálne. Čo sa týka slalomu, na jednej strane sme spokojní s pódiom, ale na druhej strane viem, že prvé kolo nebolo ideálne a ak chcete víťaziť, musíte dať dve kvalitné jazdy. V obráku som ako keby od prvej bránky až do cieľa necítila dobre. Mohli by me hovoriť o podmienkach, ale ja som sa necítila ideálne. Nie je potrebné to analyzovať, nemala som svoj deň," prezradila vo štvrtok 28-ročná Liptáčka počas online tlačovej konferencie so slovenskými novinármi.

V kanadskom Tremblante ešte Vlhová nikdy nesúťažila a miestny kopec si vyskúša až v piatok.

"Netuším, aké tu budú podmienky a ako vyzerá kopec. Dnes som mala voľno a kopec uvidím až zajtra na tréningu. Mnohé z nás tu ešte neboli, preto nevieme, aké to tu je. Ja osobne sa vždy snažím čo najrýchlejšie prispôsobiť, ale je tam veľa premenných, ktoré môžu hrať úlohu. Verím, že sa rýchlo prispôsobím a kopec si rýchlo načítam. Je to výzva prísť na kopec, kde sme nikdy neboli. Uvidí sa najmä v prvom kole. Mám dosť skúseností, aby som sa vedel rýchlo prispôsobiť," zhodnotila.

Nedeľné prvé kolo postaví Pini

Koncom októbra vyšiel Vlhovej obrovský slalom v rakúskom Söldene, teraz však cíti, že v tejto disciplíne je v porovnaní so slalom pozadu.

"Preto je náročné hovoriť o tom, aké sú ambície v pretekoch v Tremblante. Chceme útočiť na pódium a víťazstvo, ale môj cieľ bude nájsť ten správny a dobrý pocit na lyžiach, čo som posledné dni v obráku nemala. V športe to tak chodí, že niekedy sa človek cíti dobre a potom príde obdobie, že sa človek necíti dobre. Nerozoberám to, prečo to je tak, iba sa snažím každé ráno vstať a veriť, že to bude lepšie," poznamenala.

Vyjadrila sa aj k tomu, že v nedeľu v Kanade stavia prvé kolo jej tréner Mauro Pini.

"Teoreticky to môže byť výhoda, ale Mauro je ten typ trénera, ktorý sa nebojí postaviť aj ťažšiu trať. Som technická pretekárka a veríme, že dokážem zajazdiť aj ťažšiu trať," uviedla.

Na hokej do Montrealu

Po súťažnom víkende v Kanade ešte pred návratom do Európy čaká na Petru Vlhovú menšie uvoľnenie v podobe osobnej návštevy stretnutia zámorskej NHL v Montreale, súčasťou klubu Canadiens je aj slovenský útočník Juraj Slafkovský.

"Vie o tom, že tam prídem. Neviem, či budeme mať šancu stretnúť sa, ale nehrotím to. Je to vedľajšia vec a ja sa sústredím na preteky. Bude to však príjemné spestrenie," poznamenala Slovenka.

Známe je už to, aký je ďalší jej program po návrate na "starý kontinent".

Súťažiť nebude v rýchlostných disciplínach vo švajčiarskom St. Moritzi ani vo francúzskom Val dIsére, preteky potom absolvuje až 21. decembra, bude to slalom vo francúzskom stredisku Courchevel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie