• Dnes je: Štvrtok 21. januára 2021 meniny má Vincent

Peter Pellegrini predstavil názov aj logo svojej novej strany (video)

Peter Pellegrini predstavil názov aj logo svojej novej strany (video)

V piatok 26. júna Pellegrini uviedol, že sa vzdal členstva v strane Smer-SD.

Peter Pellegrini v pondelok na tlačovej besede predstavil názov aj logo svojej novej strany. Ako uviedol expremiér bývalý člen strany Smer-SD bude sa volať Hlas – sociálna demokracia.

Potvrdil, že na ministerstve vnútra zaregistrovali prípravný výbor strany. Tá sa bude podľa jeho slov riadiť hodnotami a princípmi sociálnej demokracie a bude výrazne protifašistická.

V najbližšej dobe chce začať kampaň na zbieranie podpisov. Stranu budú podľa jeho slov z prvej časti financovať poslanci NR SR.

Video: Tlačová beseda Petra Pellegriniho
„Musíme urobiť všetko pre to, aby sa sociálna demokracia na Slovensku vrátila späť do politických lavíc, aby existovala strana, ktorá má koaličný potenciál. Veríme, že budeme ovplyvňovať vnútropolitické a zahraničnopolitické smerovanie Slovenska,“ uviedol Pellegrini.


Strana je podľa neho spojením skúseností s mladíckou dravosťou. Na tlačovej konferencii predstavil aj tmavočervené logo strany, ktoré má znamenať moderné stvárnenie hlasu komunikácie.


Pellegrini opätovne potvrdil aj možnú spoluprácu so stranou Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera. Rozhovory o prípadnej spolupráci by sa mali podľa neho udiať v septembri.


Pellegrini v stredu 17. júna oznámil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Zároveň potvrdil, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň. V piatok 26. júna Pellegrini uviedol, že sa vzdal členstva v strane Smer-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie