• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Peter Frühauf sa z reprezentačnej lavičky presúva do Česka, bude asistentom trénera v Hradci Králové

Peter Frühauf sa z reprezentačnej lavičky presúva do Česka, bude asistentom trénera v Hradci Králové

Frühauf v sezóne 2022/2023 pôsobil ako asistent trénera v Dukle Trenčín, na striedačke slovenskej reprezentácie aj národného tímu do 20 rokov.

10.6.2023 (SITA.sk) - Slovák Peter Frühauf doplní trénerský štáb v českom hokejovom klube HK Mountfield Hradec Králové. Ako referuje oficiálny web účastníka českej extraligy, 40-ročný rodák z Prešova bude asistentom hlavného trénera Tomáša Martinca.

Po dvoch sezónach to vyšlo

Niekdajší obranca zažije návrat do známeho prostredia, keďže v Hradci Králové hrával v rokoch 2013 - 2016.

„S Petrom sme viedli rozhovory o možnej spolupráci už dve sezóny, ale vzhľadom na jeho vyťaženie pri slovenskej reprezentácii aj národnom tíme do 20 rokov to doposiaľ nebolo možné. Mal však veľký záujem pripojiť sa k trénerskému štábu v Hradci Králové, a preto sa tento rok s realizačným tímom slovenskej reprezentácie dohodol na tom, že môže počas sezóny pôsobiť v našom klube,“ vyhlásil generálny manažér HK Mountfield Aleš Kmoníček.

Na Frühaufa sa teší aj hlavný kouč

Podľa neho sa Frühauf v ostatných rokoch trénersky významne posunul vpred. „Peter bol vždy moja priorita, vzhľadom na to, že v Hradci pôsobil a hral za nás. Má skvelé charakterové vlastnosti. Sme veľmi radi, že sme sa dohodli dvojročnej spolupráci,“ dodal Kmoníček.

Na spoluprácu s novým slovenským kolegom sa teší aj hlavný kouč Martinec. „V minulosti zanechal v Hradci Králové významnú stopu ako hráč. V ostatných rokoch sme dosť debatovali o hráčoch vhodných do herného systému HK Mountfield i slovenskej reprezentácie. Myslím si, že máme podobný pohľad na hokej,“ skonštatoval Martinec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie