• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Pellegriniho Hlas-SD chce vedieť, odkiaľ zobral Sulík peniaze na kúpu ranča v Austrálii

Pellegriniho Hlas-SD chce vedieť, odkiaľ zobral Sulík peniaze na kúpu ranča v Austrálii

Strana Hlas-SD podala podnet na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, má preskúmať Sulíkove majetkové pomery.

29.10.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podala podnet na Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre nezlučiteľnosť funkcií. Ten má preveriť majetkové pomery ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a to, z akých prostriedkov kúpil ranč v Austrálii. Hlas-SD to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Minister hospodárstva odporučil ľuďom, aby si kvôli vyšším cenám energií vykrúcali žiarovky a menej svietili. Hlas-SD si však chce lepšie posvietiť na austrálsky ranč Richarda Sulíka. Ľudia na Slovensku majú právo vedieť, odkiaľ zobral predseda vládnej strany a minister hospodárstva prostriedky na kúpu svojho ranča a kto sú jeho spolumajitelia,“ povedal po podaní návrhu poslanec strany Matúš Šutaj Eštok.

Hlas-SD pripomína, že jedným z hlavných predvolebných sľubov vládnej koalície bola transparentnosť. Terajší vládni predstavitelia podľa Eštoka v časoch, keď boli v opozícii, požadovali neustále preverovanie majetkov vplyvných politikov. „Teraz môže pán Sulík ukázať, že naozaj nemá čo skrývať, že mu jeho majetkové pomery umožnili dožičiť si luxus v Austrálii a že svoj majetok nevlastní so žiadnymi závadovými osobami,“ dodal Šutaj Eštok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie