• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Pellegrini žiada Ódora o okamžitú pomoc samosprávam, peniaze podľa Hlasu premrhala Hegerova a Matovičova vláda (video)

Pellegrini žiada Ódora o okamžitú pomoc samosprávam, peniaze podľa Hlasu premrhala Hegerova a Matovičova vláda (video)

Pellegrini ďalej doplnil, že kto nepomáha mestám a obciam, ubližuje ľuďom.

21.7.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD žiada vládu Ľudovíta Ódora, aby okamžite pomohla samosprávam. Ako vyhlásil predseda strany Peter Pellegrini, keby vláda riešila problémy ľudí, nemuseli by sa zvolávať mimoriadne schôdze Národnej rady SR, ako tomu je aj v prípade samospráv.

Závažný problém pre ľudí

„Očakávame, že vláda nájde 108 miliónov pre samosprávy a bude urgentne riešiť tento závažný problém týkajúci sa každodenného života ľudí," zdôraznil Pellegrini a doplnil, že kto nepomáha mestám a obciam, ubližuje ľuďom.

„Je neprijateľné otočiť sa chrbtom k tým, ktorí na rozdiel od vtedajšej koalície sa postavili čelom k pandémii, ktorí dokázali riešiť migračnú krízu. Samosprávy v ťažkých časoch nezlyhali a je našou povinnosťou zabezpečiť a vytvoriť tlak, aby Ódorova vláda konala a pomohla im," vyhlásil Pellegrini s tým, že samosprávu vnímajú ako rovnocenného partnera, a preto s nimi uzavreli celospoločenskú dohodu a chcú presadiť národný plán obnovy a vyrovnanie regionálnych rozdielov do dvanástich rokov.

Premrhanie peňazí

Člen predsedníctva Hlasu Michal Kaliňák v mene strany garantoval, že samosprávy nikdy nenechajú na vedľajšej koľaji. "Garantujeme nielen finančnú pomoc, ktorá stabilizuje ich situáciu, ale aj ekonomickú stabilitu rozšírením ich príjmov z centrálnych daní, garanciu ekonomického minima, preinvestovanie jednej miliardy eur ročne v regiónoch a tiež zavedenie dvoch princípov, kde sa žiadne úlohy nebudú presúvať na samosprávy bez peňazí a žiadne rozhodnutia nebudeme prijímať bez diskusie so samosprávami," uviedol Kaliňák.

Podpredseda strany Richard Raši na záver uviedol, že prispieva na to, aby sa stierali regionálne rozdiely, no Hegerova a Matovičova vláda tieto peniaze premrhali. Keď vláda nepomôže, tak sa podľa Rašiho začnú slovenské regióny vyľudňovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie