• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Pellegrini sa ide hrať na riaditeľa základnej školy, reaguje Matovič na etický kódex a nemieni sa zmeniť

Pellegrini sa ide hrať na riaditeľa základnej školy, reaguje Matovič na etický kódex a nemieni sa zmeniť

Poslanci by však mali pravidlá slušného správania poznať ešte z čias, keď chodili do škôl.

Niektorí poslanci Národnej rady SR majú zrejme problém s pravidlami slušného správania sa.

Veľakrát sme svedkami hádok, osočovania, bitiek, vulgarizmov či hanobenia určitých skupín. Zabrániť by tomu mohol etický kódex poslanca, ten však stále chýba v rokovacom poriadku Národnej rady SR.

Kým v iných mestách či v Európskom parlamente sa zameriava na to, aby nevzniklo podozrenie z korupčného správania alebo vplyvu od lobistických skupín, ten slovenský by sa zaoberal tým, aby sa poslanci správali slušne. Informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk.

Korupcia neexistuje?

Prijať ho chcú hlavne po incidente vo foyeri, kde mal Igor Matovič (hnutie Slovensko) konflikt s Jánom Mažgútom (Smer-SD). „Ten etický kódex by mal obsahovať správanie poslancov v pléne aj mimo, verbálne, žiaľ, aj fyzické prejavy ich správania,“ informoval poslanec Martin Dubéci (PS).


„Keďže zasa žijeme v dobe, keď korupcia na najvyšších miestach neexistuje, tak budeme sa zaoberať neslušným správaním,“ poznamenal na margo kódexu poslanec Ondrej Dostál (SaS).

Porušenie je možné sankcionovať

Poslanci by však mali pravidlá slušného správania poznať ešte z čias, keď chodili do škôl. „No je to, samozrejme, na hanbu, že regulovať správanie sa slušných a vzdelaných ľudí je smiešne,“ uviedol predseda parlamentu Peter Pellegrini. „Im je nepríjemné, keď zlodejovi poviete, že je zlodej, ale nie to, že je sám zlodejom,“ nedal sa Igor Matovič.


Dubéci spolu s Pellegrinim potvrdili, že je možné porušenia kódexu sankcionovať. Matovič však naznačil, že jeho správanie to nezmení. „Keď sa tu ide Pellegrini hrať na riaditeľa základnej školy. Takáto falošná politika mne je proti srsti,“ povedal Matovič. Poslanci by sa mali etickým kódexom zaoberať v najbližších dňoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie