• Dnes je: Štvrtok 01. júna 2023 meniny má Žaneta

Pellegrini prehovoril o možnej koalícii s progresívcami a SaS. Ak v jeho výrokoch niekto nájde opak, pokosí mu zahradu

Pellegrini prehovoril o možnej koalícii s progresívcami a SaS. Ak v jeho výrokoch niekto nájde opak, pokosí mu zahradu

Pellegrini hovorí, že nie sú takí amatéri, aby sa spájali so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos, ktorý na Slovensku vládne.

28.3.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nechystá povolebnú koalíciu s Progresívnym Slovenskom (PS) a stranou Sloboda a Solidarita (SaS), ale pôjde vlastnou cestou.

Vyhlásil to líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Poukázal na to, že takmer na každej tlačovej konferencii a v politickej televíznej diskusii počúva o tom, že pripravuje takúto povolebnú koalíciu.

Je ochotný kosiť záhrady

Ako povedal, každému, komu sa podarí nájsť výrok, v ktorom on alebo jeho strana takéto niečo tvrdí, pokosí záhradu. „Je to len a len bohapusté klamstvo. Hlas-SD pôjde vlastnou cestou,“ zdôraznil Pellegrini.


Dodal, že Slovensko sa už nemôže vrátiť naspäť, ale musí sa pozerať dopredu. „Hádam si nemyslíte, že by sme boli takí amatéri, že by sme sa spájali so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos, ktorý na Slovensku vládne,“ uzavrel Pellegrini.

Už ani Fico nevie, čo Pellegrini chce

Strana Smer-SD zareagovala na jeho vyhlásenie slovami, že „Pellegrini pod obrovským tlakom vlastných štruktúr, ktoré nechcú jeho liberálnu orientáciu, svoje vyjadrenie domotal tak, že už ani my nevieme, čo vlastne chce.

Pripomína, že Hlas-SD pôvodne vylučoval povolebnú spoluprácu so Smerom-SD a sľuboval koalíciu s niekým zo súčasných vládnych strán a nejakého politického novotvaru. Teraz podľa nich „opäť skrútil“ a vylúčil všetky koaličné strany, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos na Slovensku.


Naša otázka znie úplne jednoducho. P. Pellegrini, čo vlastne chceš a prečo motáš verejnosť každý deň?,“ uviedla strana na sociálnej sieti.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť, hovorí odborník o slovenskom zdravotníctve

tolko veci je financovanych ktore by financovane ani nemuseli byt hovori odbornik o slovenskom zdravotnictve

Ministerstvo zdravotníctva SR je z hľadiska čerpania eurofondov jedno z najslabších. V debate na konferencii Vizionári 2023 to uviedol odborník Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na zdravotníctvo Peter Stachura.

Narážal tak na problémy spojené s výstavbou nemocnice Rázsochy a nesystematické čerpanie eurofondov. Podľa Stachuru je využitie peňazí z plánu obnovy povinnosťou štátu.

„Potrebujeme dofinancovať zdravotníctvo, bez toho sa to nedá. Zdravotníctvo musí byť prioritou budúcej vlády,“ tvrdí.

Financovanie banálnych vyšetrení

Zdravotníctvo na Slovensku podľa Stachuru nezvláda financovanie banálnych vyšetrení a problém je v nesystematickosti.


„Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť. Máme nadbytočné množstvo CT vyšetrení, MR vyšetrení a predoperačné vyšetrenia robíme duplicitne. Robotická chirurgia sa rozbieha ako huby po daždi. Tieto veci sa musia zadefinovať, kde to má zmysel a kde to zmysel nemá,“ zdôraznil.

Preventívne prehliadky


Expert KDH sa vyjadril aj k téme primárnych prevencií na Slovensku. Problémom podľa neho je to, že sa nemerajú žiadne dáta z preventívnych prehliadok.

„Nemeriame, čo vlastne z tej preventívy máme. Nevieme, aké sú dáta, nechávame ľudí chodiť na preventívne prehliadky a nevieme, čo z toho majú, či naozaj máme záchyt nejakých ochorení,“ povedal.


Na racionálnom nastavení systému sa podľa Stachuru vedia ušetriť zdroje v zdravotníckom sektore.


Počasie