• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Pellegrini by mal zaradiť spiatočku a prestať asistovať Ficovi pri deštrukcii právneho štátu, vyzývajú lídri opozície

Pellegrini by mal zaradiť spiatočku a prestať asistovať Ficovi pri deštrukcii právneho štátu, vyzývajú lídri opozície

Šimečka, Sulík a Majerský apelujú na šéfa parlamentu, aby sa dištancoval od postupu koalície.

11.12.2023 (SITA.sk) - Predsedovia troch opozičných strán sa obrátili na predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (predseda strany Hlas-SD) s výzvou.

Michal Šimečka (Progresívne Slovensko - PS), Richard Sulík (Sloboda a Solidarita - SaS) a Milan Majerský (Kresťanskodemokratické hnutie - KDH) na šéfa parlamentu apelujú, aby sa dištancoval od postupu koalície a zaistil dôstojnú spoločenskú diskusiu a legislatívny proces pri viacerých témach.

Narýchlo chcú zlikvidovať ÚŠP

Narážajú pri tom na postup koalície, ktorá chce podľa nich narýchlo, protiústavne a potichu zlikvidovať špeciálnu prokuratúru, znižovať tresty za korupciu a odňať ochranu vyšetrovateľom.

„Ako predseda NR SR má priamu zodpovednosť za to, aby dianie v parlamente rešpektovalo ústavu a bolo dôstojné. Prijatie tak zásadných a komplexných zákonov s dramatickými dopadmi na živé kauzy a boj proti korupcii nemôže prebiehať cez skrátené legislatívne konanie," skonštatovali opoziční lídri vo výzve.

Ficovi asistuje pri deštrukcii

Tiež sa obrátili na Pellegriniho s tým, že ak chce obstáť ako predseda NR SR, naplniť svoje predvolebné záväzky, prípadne sa uchádzať o ďalšie ústavné funkcie, mal by „zaradiť spiatočku".

Šimečka, Majerský a Sulík poukázali na to, že predseda Hlasu počas predvolebnej kampane tvrdil, že mu záleží na odbornej a celospoločenskej diskusii k predmetnej téme.

„Pred voľbami sľuboval, že staré maniere skončili a bude riešiť skutočné problémy ľudí, miesto toho dnes asistuje Robertovi Ficovi v urýchlenej deštrukcii právneho štátu na Slovensku," myslí si trojica predsedov.

Rozpor s jeho tvrdeniami

Dodali, že ako potenciálny kandidát na prezidentský post (o Pellegriniho kandidatúre na prezidenta sa už istý čas diskutuje v médiách, on sám avizoval, že svoje rozhodnutie oznámi po novom roku - pozn. SITA) Pellegrini často hovorí o potrebe zjednotenia spoločnosti a kultivácie dialógu, no podľa troch opozičných lídrov sú kroky jeho vlastnej strany v rozpore s týmito tvrdeniami.

„Protestná vlna ľudí na Slovensku proti únosu demokracie a právneho štátu rastie. Dnes vieme potvrdiť, že v utorok o 18:00 sa verejné protesty organizované našimi stranami udejú v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline aj Nitre. Vieme, že sa pripravujú aj ďalšie mestá," doplnili opoziční lídri.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie