• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Pčolinský je po nezákonnom obvinení brata opatrný, o téme Kažimír bude klub Sme rodina ešte len rokovať

Pčolinský je po nezákonnom obvinení brata opatrný, o téme Kažimír bude klub Sme rodina ešte len rokovať

Guvernér NBS a exminister financií Petra Kažimír čelí obvineniu z podplácania.

13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec a šéf klubu Sme rodina Peter Pčolinský vyjadril opatrnosť a nevyzval obvineného guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra k odchodu z funkcie.

„Osobne to neviem vyhodnotiť. Nepoznám obsah obvinenia a ani vyšetrovací spis. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje vzhľadom na skúsenosti z uplynulých mesiacov, keď môj brat bol nezákonne obvinený a nezákonne vo väzbe. Radšej som opatrný,“ povedal agentúre SITA Pčolinský.

Kažimír mal zohrať rolu kuriéra

Za celý poslanecký klub nechcel hovoriť. „My sme sa o tom vôbec nebavili. Zajtra (vo štvrtok 14. októbra – pozn. SITA) máme klub a budeme sa o tom rozprávať,“ doplnil Pčolinský.

Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Informoval o tom portál aktuality.sk.

Kažimír mal v korupčnom prípade podľa portálu zohrať úlohu kuriéra a priniesť vtedajšiemu šéfovi Finančnej správy Imreczemu úplatok vo výške zhruba 50-tisíc eur. Vypovedá o tom práve spomínaný Imrecze, ktorý je obvinený vo viacerých kauzách a spolupracuje s políciou.

Vinu necíti

Guvernér NBS sa necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu. „Skutkový stav v uznesení je nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy. Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,“ uviedol Peter Kažimír pre agentúru SITA.

Guvernéra NBS podľa zákona vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh vlády schválený Národnou radou SR. Peter Kažimír sa ujal funkcie guvernéra v roku 2019.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie