• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Pápež František posvätí zvony pre Domašu, ale aj základný kameň plánovanej kaplnky

Pápež František posvätí zvony pre Domašu, ale aj základný kameň plánovanej kaplnky

Tú plánujú vystavať v rekreačnej oblasti v miestach, kde sa v súčasnosti slávia sväté omše.

12.9.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František posvätí pri svojej návšteve Slovenska dva zvony, ktoré pri tejto príležitosti dala odliať obec Kvakovce.

Svätý Otec zvony posvätí v utorok 14. septembra na štadióne Lokomotívy v Košiciach, kde absolvuje stretnutie s mládežou. Posvätí aj základný kameň kaplnky, ktorá sa plánuje v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá neďaleko prístavu výletnej lode Bohemia.

Ako ďalej informuje obec Kvakovce na webovej stránke domasacity.sk, zvony sú odliate dva. Väčší váži 32 kilogramov a bude zasvätený svätému Františkovi z Asissi. Umiestnený bude vo zvonici v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá, ktorá bude súčasťou plánovanej kaplnky v miestach, kde sa dnes slúžia sväté omše. „Zvon je odliaty na pamiatku všetkých zatopených obcí, ktoré zanikli pri výstavbe Domaše,“ uviedla obec.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Menší zvon váži 25 kilogramov a je zasvätený sv. Jánovi Nepomuckému. Týmto zvonom sa bude začínať slávnostná svätá omša v rámci slávnosti Slovenské Navalis, ktoré sú spomienkou práve na patróna všetkých vodákov a ľudí od vody. Zvon by mal byť umiestnený na lodi Bohemia.

Plavbu tejto lode z Českej republiky na Slovensko v roku 2019 požehnal pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka, ktorý bude v Košiciach pred stretnutím mládeže s pápežom celebrovať svätú omšu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie