• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Opatrenia na Slovensku sa opäť menia. Otvárajú sa terasy reštaurácií, kaviarní aj fitness centrá (video)

Opatrenia na Slovensku sa opäť menia. Otvárajú sa terasy reštaurácií, kaviarní aj fitness centrá (video)

Premiér zároveň požiadal o veľkú obozretnosť.

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Situácia na Slovensku sa stále zlepšuje, preto sa terasy reštaurácií môžu od pondelka otvoriť. V stredu o tom informoval predseda vlády Eduard Heger s tým, že presnejšie parametre budú upravené vo vyhláške hlavného hygienika.

Viac o téme: Koronavírus

Pri tejto príležitosti požiadal premiér o veľkú obozretnosť. Otvoriť tiež môžu fitnes centrá, povolené budú pre obmedzený počet návštevníkov, potrebný bude aj negatívny test na koronavírus.

Podmienky otvorenia

Hlavný hygienik SR Ján Mikas informoval, že vo fitnes centrách bude stanovená podmienka na jednu osobu 15 metrov štvorcových, maximálne však bude povolených šesť osôb. Potrebný bude aj negatívny test na koronavírus.

„Čo sa týka terás, medzi stolmi budú povinné minimálne dvojmetrové rozostupy a minimálne dve steny zostanú voľné, ak budú priestory terasy zastrešené,“ uviedol Mikas.

Video: Tlačová konferencia o aktuálnej epidemiologickej situácii

Diskutujú aj o zmene testovacej stratégie

Minister financií Igor Matovič podotkol, že on v diskusii o uvoľňovaní opatrení zastával názor epidemiológov. Tiež chcel, aby sa uvoľňovanie odsunulo o týždeň neskôr. Dodal, že politika je umenie možného, a preto súhlasil aj so skorším uvoľnením.

Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová na tlačovej besede uviedla, že diskutujú aj o zmene testovacej stratégie. Tá by mala totiž reflektovať zlepšujúcu sa situáciu.

Minister hospodárstva Richard Sulík poďakoval koaličným partnerom, hlavnému hygienikovi a odborníkom. Odsúhlasenie otvorenia terás a fitnes centier označil ako test novej vlády.

Počet nových prípadov naďalej klesá

Riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík na tlačovej konferencii informoval, že naďalej klesá počet prípadov, hospitalizovaných aj pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Po dlhom čase klesol počet ventilovaných pacientov pod 250.


Menej povzbudivé je však podľa neho reprodukčné číslo. Aktuálne je na hodnote 0,9 až 1. Mišík podotkol, že čím je reprodukčné číslo bližšie k hodnote 1, tým sa spomaľuje pokles pravidelne sledovaných ukazovateľov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie