• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Odvolanie ministra Šimka je podľa Pellegriniho neprijateľné, časť štátu vraj riadi polícia a Hamran (video)

Odvolanie ministra Šimka je podľa Pellegriniho neprijateľné, časť štátu vraj riadi polícia a Hamran (video)

Premiér Ódor podľa predsedu strany Hlas-SD nepovedal jediný relevantný argument, pre ktorý by bolo potrebné odvolať ministra vnútra.

19.7.2023 (SITA.sk) - Premiér Ľudovít Ódor nepovedal jediný relevantný argument, pre ktorý by bolo potrebné odvolať ministra vnútra Ivana Šimka. Uviedol to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini na tlačovej besede. Reagoval tak na oznámenie predsedu vlády, že Šimko končí vo funkcii povereného ministra vnútra úradníckej vlády.

Podľa predsedu Hlasu nezaznel jediný argument, ktorým by premiér potvrdil zlyhanie ministra vnútra. Uviedol, že nie je potvrdené, že by zasahoval do vyšetrovania, alebo chcel vykonať personálne zmeny, na ktoré mal podľa Pellegriniho ako minister vnútra právo.

Časť štátu riadi polícia a Hamran

"Dnes sme sa stali svedkami niečoho unikátneho, čo musím považovať za absolútne neprijateľné. Na želanie policajtov, želanie ozbrojenej zložky štátu, ktorá ma poslúchať a plniť úlohy vlády SR, je nakoniec odvolaný minister vnútra, ktorý je autoritou nad touto zložkou, a ktorý ju má riadiť a má na ňu dohliadať," vyhlásil Pellegrini s tým, že ozbrojená zložka si vyslovene vynútila odvolanie vlastného ministra pod vyhrážkou, že odídu ľudia z vedenia.

"To len preto, že sa im minister do toho chcel starať, pričom ako minister má na to právomoc," dodal Pellegrini s tým, že dnes sa zdá, že časť štátu riadi polícia a policajný prezident, z ktorého nadobudol pocit, že je v poslednej dobe viac politikom než policajtom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hazard pred predčasnými voľbami

Strana Hlas-SD považuje za neprijateľné, aby dva a pol mesiaca pred voľbami nemalo Slovensko riadneho ministra vnútra, ktorý zodpovedá za demokratický priebeh volieb.

"Polovica obyvateľov našej krajiny sa obáva, že voľby môžu byť predmetom manipulácie a že výsledky môžu byť pozmenené v prospech niekoho, nie na základe volebného výsledku. Je to hazard s dôverou obyvateľstva v demokratické princípy krajiny," uzavrel predseda Hlasu.

Viac k téme: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Predseda strany Hlas-SD, Premiér Slovenskej republiky, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Odvolanie ministra Šimka je podľa Pellegriniho neprijateľné, časť štátu vraj riadi polícia a Hamran (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie