• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Ódorovou prioritou po odchode Šimka z ministerstva je príprava predčasných volieb, venovať sa chce aj iným veciam

Ódorovou prioritou po odchode Šimka z ministerstva je príprava predčasných volieb, venovať sa chce aj iným veciam

Poverený premiér sa v piatok zúčastnil prvej pracovnej návštevy na Ministerstve vnútra SR.

21.7.2023 (SITA.sk) - Prioritou povereného premiéra Ľudovíta Ódora na ministerstve vnútra je príprava riadneho priebehu predčasných parlamentných volieb v septembri. Predseda vlády poverený riadením ministerstva vnútra sa v rámci rezortu chce venovať i efektívnemu, rýchlemu a transparentnému čerpaniu eurofondov a plneniu plánu obnovy, ale aj problematike nelegálnej migrácie. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Ódor sa zúčastnil na prvej pracovnej návšteve na Ministerstve vnútra (MV) SR. Zoznámil sa s jeho predstaviteľmi i generálnymi riaditeľmi sekcií. V rámci toho im predstavil svoje priority a dohodli sa na postupe pri riadení rezortu.

„Predseda vlády je ako poverený minister pripravený zabezpečiť riadny chod ministerstva vnútra a jeho podriadených organizácií," uvádza sa v tlačovej správe.

Viac k téme: Čerpanie eurofondov, Nelegálna migrácia, Plán obnovy, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk - Ódorovou prioritou po odchode Šimka z ministerstva je príprava predčasných volieb, venovať sa chce aj iným veciam © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie