• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ódor: Ak poslanci prepašujú „prílepky“ do vládnych návrhov, stiahnem ich z rokovania parlamentu

Ódor: Ak poslanci prepašujú „prílepky“ do vládnych návrhov, stiahnem ich z rokovania parlamentu

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) v utorok avizoval, že pred septembrovými parlamentnými voľbami sa uskutoční ešte jedna mimoriadna parlamentná schôdza,

23.8.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor vopred avizoval, že ak budú poslanci Národnej rady SR chcieť prepašovať do vládnych návrhov tzv. prílepky, je pripravený návrhy stiahnuť z rokovania parlamentu.

Mimoriadna schôdza k novele Trestného zákona

Ódor tvrdí, že úradníckej vláde nejde o to, aby rozprúdili diskusiu na rôzne iné témy nesúvisiace s predloženými návrhmi. Dodal, že ak zákonodarcovia budú mať záujem riešiť predložené vládne návrhy, radi budú pre ne hľadať podporu v poslaneckým laviciach. Úradnícka vláda tak chce zvolať mimoriadnu schôdzu k novele Trestného zákona a novele zákona, ktorá by riešila situáciu pediatrov.

Ódor na tlačovej besede taktiež informoval, že na mimoriadnej parlamentnej schôdzi nebudú schvaľovať novelu Trestného zákona predloženú ešte exministrom spravodlivosti Viliamom Karasom, zameria sa len na jednu časť z nej.

Reakcia na vraždu v Dubnici nad Váhom

„Týka sa to len jednej konkrétnej veci, a to je reakcia na úkladnú vraždu v Dubnici nad Váhom. Musíme zabezpečiť, aby duševne chorí ľudia zostali pod primeranou kontrolou a nemohli spáchať trestné činy," spresnil Ódor. Karasova novela reagovala na dlhoročné aplikačné problémy postihovania drogovej trestnej činnosti, vrátane neprimerane vysokých trestov odňatia slobody užívateľom. Novela zákona sprísňovala aj postih jazdy pod vplyvom alkoholu.

Zaviesť chcela „stav ťažkej opitosti“ nad dve promile s prísnou sadzbou zákazu činnosti, ako aj trestu odňatia slobody, a taktiež sprísniť sadzby pri smrteľných následkoch v dôsledku jazdy pod vplyvom. Prvýkrát od prijatia Trestného zákona sa mali zvýšiť hranice vymedzenia spáchanej škody z 266 eur na 500 eur pri hranici malej škody, pričom úmerne sa mali posunúť aj ostatné hranice škôd.

Mimoriadna schôdza pred voľbami

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) v utorok avizoval, že pred septembrovými parlamentnými voľbami sa uskutoční ešte jedna mimoriadna parlamentná schôdza, na ktorej budú poslanci schvaľovať v skrátenom legislatívnom konaní dva vládne návrhy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie