• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Ochranári pomohli medvieďaťu pri Ľubochni, uviazlo v lesnom poraste

Ochranári pomohli medvieďaťu pri Ľubochni, uviazlo v lesnom poraste

Členovia tímu pomocou termovízie presne lokalizovali miesto, odkiaľ sa hlas ozýval a v rozdvojenom kmeni buka našli zakliesnené tohtoročné mláďa.

Členom západnej skupiny Zásahového tímu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR sa podarilo pri obci Ľubochňa (okres Ružomberok) zachrániť medvedie mláďa, ktoré uviazlo v lesnom poraste. Ako informoval vedúci ŠOP SR Západ Marek Veverica, o výskyte mladého medveďa ich informovali miestni obyvatelia.

Tí zaznamenali počas nočných hodín v blízkosti vysokého napätia súvislé mravčanie a nárek.

Členovia tímu pomocou termovízie presne lokalizovali miesto, odkiaľ sa hlas ozýval a v rozdvojenom kmeni buka našli zakliesnené tohtoročné mláďa.

„Z hľadiska bezpečnosti sme zvolili rýchly manéver vyslobodenia. Len pár desiatok metrov od tohto miesta bolo počuť lomoz haluzí, čo nasvedčovalo tomu, že sa tu môže nachádzať aj matka medvieďaťa,“ poznamenal Veverica.

Ochranári medvieďa vypustili do voľnej prírody a opustili lokalitu. „Pomocou termovízie bolo medvieďa sledované, ako odchádza do hustého porastu za svojou matkou. Medvieďa tak bude aj naďalej súčasťou Národného parku Veľká Fatra,“ dodal šéf zásahového tímu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie