• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ochranári a poľovníci rokovali o problémových medveďoch, situácia je vraj vyhrotená a politicky manipulovaná

Ochranári a poľovníci rokovali o problémových medveďoch, situácia je vraj vyhrotená a politicky manipulovaná

V rámci odbornej diskusie si účastníci stretnutia vymenili názory aj na návrh zástupcov poľovníckej samosprávy, týkajúci sa vyhodnotenia a aktualizácie opatrení Programu starostlivosti o medveďa hnedého

S cieľom nadviazať spoluprácu medzi pracovníkmi Zásahového tímu medveďa hnedého a poľovníckymi subjektmi pri riešení problémových jedincov medveďa hnedého sa v stredu uskutočnilo rokovanie poľovníkov a štátnych ochranárov.

V Dome poľovníkov v Bratislave rokovali zástupcovia Slovenskej poľovníckej komory (SPK), Slovenského poľovníckeho zväzu (SPZ), Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR) a Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR).

Informovala o tom Kristína Bocková zo ŠOP SR.

Riešenie problémových jedincov

Ochranári zo ŠOP SR zástupcom SPK a SPZ navrhli možnosť využitia dohôd o spolupráci medzi ŠOP SR a poľovníckymi subjektami, aby riešili problémové medvedie jedince.

Účastníci sa zhodli, že je potrebné tento problém prerokovať aj s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a že diskusia bude s ministerstvami naďalej pokračovať.

Program starostlivosti o medveďa

„V rámci odbornej diskusie si účastníci stretnutia vymenili názory aj na návrh zástupcov poľovníckej samosprávy, týkajúci sa vyhodnotenia a aktualizácie opatrení Programu starostlivosti o medveďa hnedého,“ povedala hovorkyňa ŠOP SR.

Dodala, že sa na stretnutí zhodli, že aktuálna situácia medzi poľovníkmi, lesníkmi, ochrancami prírody, či obyvateľmi vidieka i miest je vyhrotená a politicky manipulovaná.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie