• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Obnova mosta pri Tatranskej Kotline prichádza v hodine dvanástej, vodičov čaká 17-kilometrová obchádzka

Obnova mosta pri Tatranskej Kotline prichádza v hodine dvanástej, vodičov čaká 17-kilometrová obchádzka

Súčasný starosta Lendaku Miroslav Koščák na sociálnej sieti informoval, že 17-kilometrová obchádzka povedie cez Výbornú, Slovenskú Ves a Spišskú Belú.

Už budúci týždeň začnú stavebné práce na moste cez rieku Biela za Tatranskou Kotlinou vo Vysokých Tatrách. Od pondelka 29. mája budú platiť v danom úseku dopravné obmedzenia v podobe úplnej uzávery cesty. Informovala o tom agentúru SITA Lea Lehotská z oddelenia komunikácie Prešovského samosprávneho kraja. Most na ceste tretej triedy III/3077 je totiž v havarijnom stave.

Obnova má trvať 180 dní

Na rekonštrukciu mosta pôjde podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv viac ako 877-tisíc eur vrátane DPH. Spolu s ním nechá Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja obnoviť aj priľahlé úseky cesty.

Cieľom projektu je odstrániť nevyhovujúci stav mosta, predĺžiť jeho životnosť a zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v dotknutom úseku.


Ešte v minulosti predošlý starosta neďalekej obce Lendak Pavol Hudáček poznamenal, že obnova prichádza v takzvanej hodine dvanástej, most podľa jeho slov nebol opravovaný asi šesťdesiat rokov.


„Tie nábehy, ako je potôčik, sa už zarývajú do telesa mosta, rímsy ani zábradlie už neplnia svoju funkciu,“ opísal pre agentúru SITA v júni 2022. Obnova mosta má trvať 180 dní.

Dopravné obmedzenia

Obyvatelia a návštevníci tejto časti Tatier sa musia pripraviť na spomínané dopravné obmedzenia. Súčasný starosta Lendaku Miroslav Koščák na sociálnej sieti informoval, že 17-kilometrová obchádzka povedie cez Výbornú, Slovenskú Ves a Spišskú Belú. Chodník pre peších zo starej do novej Kotliny bude podľa jeho slov prístupný tak, ako doteraz.

Pôvodne mali úsek pre rekonštrukciu uzavrieť už v polovici mája. „Odložilo sa to o dva týždne, aby sa doprava nachystala čo najlepšie, teda aby sa pripravil grafikon a jazdili autobusy,“ povedal pre agentúru SITA primátor Vysokých Tatier Jozef Štefaňák.


Primátor však verí, že aktuálnu sezónu s dopravnými obmedzeniami sa podarí zvládnuť. V Tatrách totiž pokračuje aj obnova Cesty slobody. „O to lepšie sa ale bude jazdiť na budúci rok. Niektoré úseky sa prepadávali, robili obrovské problémy. Určite by skôr či neskôr hrozilo zatvorenie ďalších mostov a ďalšie problémy, a to nechceme,“ dodal Štefaňák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie