• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

O koľko eur sa zvýšia od júla dôchodky? Kalkulačka vám vypočíta valorizáciu aj celkovú sumu

O koľko eur sa zvýšia od júla dôchodky? Kalkulačka vám vypočíta valorizáciu aj celkovú sumu

O sume zvýšenia dôchodku od 1. júla 2023 vás bude Sociálna poisťovňa informovať (rozhodnutím o zvýšení dôchodku).

Sociálna poisťovňa pripravila pre dôchodcov kalkulačku na výpočet valorizácie dôchodku od 1. júla 2023. V novej kalkulačke si každý dôchodca môže vypočítať, ako sa mu zvýši jeho dôchodok.

Poisťovňa od júla tohto roka mimoriadne zvýši všetky dôchodkové dávky o 10,6 percenta. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.

Kalkulačka je dostupná na webe Sociálnej poisťovne. Dôchodca si z ponuky v kalkulačke vyberie druh dôchodku a v ďalšom riadku uvedie mesačnú sumu dôchodku, ktorú poberá. Po zadaní ,,Vypočítať” sa dôchodca ihneď dozvie dve informácie, a to o koľko eur sa jeho dôchodok zvýši a aká je celková suma jeho dôchodku po zvýšení.

Kalkulačka má informatívny charakter a o zvýšení dôchodku bude Sociálna poisťovňa každého dôchodcu informovať v rozhodnutí, ktoré mu doručí poštou alebo do e-schránky. Prvé rozhodnutia začne zasielať začiatkom augusta.


Poisťovňa pripomína, že o valorizáciu dôchodku netreba žiadať, dôchodky prepočíta automaticky. Dôchodcovia dostanú dôchodky vyplatené vo zvýšenej sume v auguste aj s valorizačným doplatkom spätne od 1. júla 2023.


Kalkulačka na výpočet valorizácie dôchodkuPo zadaní vstupných údajov zistíte, aká bude suma zvýšenia dôchodku, ktorý poberáte.


O sume zvýšenia dôchodku od 1. júla 2023 vás bude Sociálna poisťovňa informovať (rozhodnutím o zvýšení dôchodku).


Vypočítané sumy sú zaokrúhlené na 10 eurocentov nahor.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie