• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

O 100 eur od štátu treba požiadať, čas máte do konca júla

O 100 eur od štátu treba požiadať, čas máte do konca júla

Chcem vyzvať všetkých, ktorí doteraz neboli zachytení žiadnou inflačnou pomocou, aby sa čo najskôr prihlásili na úradoch práce v mieste bydliska a identifikovali sa.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny od začiatku mája dostali 5,8 tisíca žiadostí o poskytnutie 100-eurovej inflačnej pomoci. Dávka je určená pre domácnosti s nízkym príjmom, ktoré nedostali inflačnú pomoc v minulom roku.

„Najviac žiadostí o inflačnú pomoc podali ľudia v okrese Rimavská Sobota, v Košiciach, v Bratislave, Lučenci a v Prešove,“ uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Pomoc v náročnej sociálnej situácii

Úrady práce začali prijímať žiadosti na začiatku mája s cieľom pomôcť v náročnej sociálnej situácii tým ľuďom, ktorí nedostali dotáciu v rámci prvého či druhého balíka.

Úrady sú pripravené prostredníctvom tretieho balíka pomôcť ďalším 50-tisíc ľuďom. Žiadosť je potrebné podať na úrad práce do konca júla.

Stanovené podmienky

„Chcem vyzvať všetkých, ktorí doteraz neboli zachytení žiadnou inflačnou pomocou, aby sa čo najskôr prihlásili na úradoch práce v mieste bydliska a identifikovali sa. Ak spĺňajú stanovené podmienky, nedostali žiadnu dotáciu v minulom roku a príjem ich domácnosti nepresahoval v priebehu posledného polroka stanovenú výšku, čo napríklad pri štvorčlennej domácnosti je 1 107 eur mesačne, táto inflačná pomoc je určená aj pre nich,“ spresnila ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie