• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Novinárske ceny za rok 2022 smerujú do 11 redakcií, jednu získal aj ruský novinár (video+foto)

Novinárske ceny za rok 2022 smerujú do 11 redakcií, jednu získal aj ruský novinár (video+foto)

Témy, ktoré dominovali v tohtoročnej súťaži, boli vojna na Ukrajine a témy menšín, rodovej nerovnosti a LGBTI+ komunity.

4.5.2023 (SITA.sk) - V Svetový deň slobody tlače udelili Novinárske ceny 2022, ktoré smerujú do 11 redakcií.

Po dve získali Sme, RTVS a český Deník N, a po jednej cene získali Investigatívne centrum Jána Kuciaka, Denník N, TV Markíza, TV JOJ, Kapitál, Aktuality.sk, projekt Romale a magazín Jádu.

O cenu v 19. ročníku sa uchádzalo 480 prihlásených prác, ktoré hodnotilo 13 porôt. Informoval o tom portál novinarskacena.sk.

O vojne aj LGBTI+ komunite

Témy, ktoré dominovali v tohtoročnej súťaži, boli vojna na Ukrajine a témy menšín, rodovej nerovnosti a LGBTI+ komunity, ktoré sa dostali do popredia celospoločenskej diskusie po tragickej udalosti v Bratislave na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň.

V rámci investigatívnej žurnalistiky boli odhalené závažné kauzy a porotu zaujali aj príspevky na regionálnej úrovni.

Cenu získal aj ruský novinár

Ako ďalej portál uviedol, precedensom v histórii súťaže bolo udelenie Ceny otvorenej spoločnosti pre zahraničného laureáta, ktorú získal ruský novinár a opozičný politik Vladimir Kara-Murza, pričom doteraz túto cenu vždy dostali slovenskí novinári. Rada novinárskej ceny udelenie zdôvodnila, že rok 2022 priniesol zmeny, na ktoré reagovali.

„O to viac, že 3. máj nie je iba slovenský, ale aj Svetový deň slobody tlače. Vysielame tým signál do sveta, osobitne do Ruska, a naše posolstvo znie: Môžete zničiť krajinu, ako ničíte dnes Ukrajinu, môžete zabíjať ľudí, ako zabíjate Ukrajincov, medzi nimi aj novinárov, no nikdy nemôžete zničiť a zabiť slobodu," uviedla rada s tým, že Kara-Murza sa stal symbolom túžby po slobode a odporu proti Putinovej diktatúre ako aj boja novinárov za slobodu v Rusku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie