• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť

Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť

Ako podklad pre rozhodovanie mesta o podobe nového územného plánu poslúži aj online dotazník.

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Nitra bude mať nový územný plán, ktorý je jedným z najdôležitejších dokumentov mesta. Do jeho tvorby chce radnica podľa Lenky Marekovej z Mestského úradu v Nitre formou participácie zapojiť odbornú aj laickú verejnosť.

Útvar hlavného architekta mesta Nitra v spolupráci s kľúčovým partnerom pre participáciu PDCS vytvorili online dotazník, ktorého výsledky poslúžia ako podklad pre rozhodovanie mesta o podobe nového územného plánu. Nitrania v ňom majú hodnotiť lokalitu, v ktorej žijú, jej výhody i nevýhody, ako vnímajú Nitru, verejný priestor, ale aj aký typ dopravy preferujú.

Stretli sa s mladými

„Ambíciou je, aby obyvatelia boli informovaní o aktivitách pri príprave zadania a mohli sa aktívne zapojiť do procesu. Útvar hlavného architekta preto špecificky cieli na identifikovanie a informovanie aktérov pri tvorbe územného plánu. V súčasnosti má za sebou online stretnutia s výbormi jednotlivých mestských častí, ako aj dve online stretnutia s mladými ľuďmi,“ informovala Mareková.

Naplánované sú ďalej stretnutia so zainteresovanou odbornou verejnosťou, developermi i s občanmi mestských častí.

Aktuálny plán je ešte z roku 2003

Závery z týchto stretnutí budú zhrnuté do správy z participatívneho procesu a budú jedným z podkladov do zadania pre tvorbu územného plánu. Mesto Nitra má spracovaný platný územný plán z roku 2003. Priebežne bolo schválených šesť zmien a doplnkov územného plánu, posledná v roku 2018.

Okresný úrad v Nitre po nej vydal usmernenie metodickým pokynom s následným prijatím rozhodnutia, že ďalšie úpravy sa nebudú riešiť čiastkovo, ale koncepčnou zmenou v podobe spracovania nového územného plánu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie