• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Nissan plánuje do roku 2030 v Európe predávať len elektrické autá, cieľom je znížiť náklady pre zákazníkov

Nissan plánuje do roku 2030 v Európe predávať len elektrické autá, cieľom je znížiť náklady pre zákazníkov

Nissan prejde v Európe na plne elektrický pohon do roku 2030.

Automobilka Nissan chce urýchliť plány súvisiace s elektromobilitou a do roku 2030 plánuje v Európe predávať výlučne elektrické vozidlá.

Referuje o tom spravodajský web BBC.

Toto oznámenie japonskej spoločnosti prichádza napriek tomu, že Spojené kráľovstvo pred niekoľkými dňami odložilo zákaz predaja nových benzínových a naftových áut z roku 2030 na rok 2035.

Správna vec

Šéf Nissanu Makoto Učida označil plány spoločnosti za „správnu vec“. Nissan taktiež do konca desaťročia predstaví novú technológiu batérií, o ktorej Učida povedal, že zníži čas nabíjania aj náklady na elektrické vozidlá.

„Nissan prejde v Európe na plne elektrický pohon do roku 2030. Veríme, že je to správna vec, ktorú treba urobiť pre naše podnikanie, našich zákazníkov a pre planétu,“ vyhlásil Učida.

Zníženie nákladov

V rozhovore pre BBC Učida povedal, že cieľom spoločnosti je znížiť náklady na elektrické vozidlá pre zákazníkov tak, aby neboli drahšie ako benzínové a naftové autá.

„Môže to chvíľu trvať, ale pozeráme sa na horizont niekoľkých najbližších rokov,“ povedal. „Dívame sa na to z hľadiska technológie, z hľadiska spolupráce s dodávateľmi a, samozrejme, pracujeme s vládou na tom, ako môžeme spotrebiteľovi poskytnúť tento druh nákladovej konkurencieschopnosti,“ dodal Učida.

Na otázku, či táto cenová parita nastane do roku 2030, odvetil: „To je to, na čo sa zameriavame.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie