• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Niektoré slovenské domácnosti ušetria desiatky eur, regulátor reaguje na vývoj trhových cien energií

Niektoré slovenské domácnosti ušetria desiatky eur, regulátor reaguje na vývoj trhových cien energií

Regulačný úrad pokračuje v skúmaní variabilných nákladov na teplo v ďalších cenových konaniach. O ich výsledku bude priebežne informovať.

Niektoré domácnosti budú mať lacnejšie teplo. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v súvislosti s poklesom trhových cien energií inicioval z vlastného podnetu viacero cenových konaní v teplárenských podnikoch, ktoré nakupujú zemný plyn prevažne za krátkodobé ceny.

V priemere mínus 44 percent

Ku koncu mája tohto roku regulátor vydal pre 10 cenových lokalít na Slovensku rozhodnutia o zmene regulovaných cien tepla.

Priemerné zníženie maximálnej regulovanej ceny tepla z týchto vydaných cenových rozhodnutí je o 44 percent. To znamená priemernú úsporu pre dotknuté slovenské domácnosti približne 75 eur za mesiac.

Mimoriadne opatrenia štátu

Priemerné zníženie regulovanej ceny tepla sa týka takmer 40-tisíc domácností a niekoľko desiatok priemyselných a nebytových odberateľov tepla.

„Dôsledne reagujeme na vývoj trhových cien energií na trhoch a znižujeme maximálne regulované ceny tepla tam, kde sa to dá. Zároveň platí, že v prípade nákladov na teplo pre rok 2023 už je prevažná časť slovenských domácností účinne ochránená mimoriadnymi opatreniami štátu. Znižovanie regulovaných cien tepla tak zníži finančné požiadavky na štátne energetické kompenzácie a zároveň zmierni dopady energetickej krízy pre tie podnikateľské a nepodnikateľské subjekty v danej lokalite, ktoré nemajú prístup k štátnym kompenzáciám za zvýšené náklady na teplo,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

Regulačný úrad podľa Jurisa pokračuje v skúmaní variabilných nákladov na teplo v ďalších cenových konaniach. „O ich výsledku budeme priebežne informovať,“ uzavrel Juris.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 26. september 2023

horoskopy na dnes utorok 26 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 26. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Stále budete odpovedať na nejaké otázky, diskutovať a vyvracať nepríjemné názory. Poobzerajte sa okolo seba, niekto vás sleduje s obdivom.

Býk 21.4. - 21.5.

Venujte sa bežným povinnostiam a tešte sa z malých radostí, ako je výhodný nákup alebo stretnutia s priateľmi. Dávajte si pozor na zdravie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnešok vás privedie pred dilemu, či sa priznať ku klamstvu čestne, alebo radšej mlčky prehliadať vzniknuté klebety.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes vás budú potrebovať najmä vaši najmladší príbuzní. Bude to náročné, len s vypätím síl dokážete odpovedať na všetky ich otázky.Všetky Horoskopy pre Utorok 26. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie